Yeni nesil ısınma sağlayan konvektör ısıtıcılar, bulunduğunu ortamdaki havayı doğal konveksiyon prensiplerine bağlı olarak ısıtma yapan elektrikli ısıtıcı cihazlardır.

Konvektör ısıtıcıların çalışma şekli: Gövdenin altında bulunan kanallardan giren soğuk hava, cihaz içerisindeki rezistansın ısınan kanallarının arasından geçerek ön kapak üzerindeki hava kanallarından ısınarak geçer ve sıcak hava olarak dışarıya çıkar. Bu şekilde ortamda bulunan hava, doğal bir ısı dolaşımı yaparak kullanılan alanı hızlı şekilde ısıtır.

Güvenli, rahat ve ekonomik bir ısınma sağlayan, zararlı ısı ve ışık ortaya çıkarmayan, aşırı ısınma, devrilmelere karşı koruması bulunan konvektör ısıtıcılar, bebek odaları ve yatak odalarında da montaj yapılarak rahatlıkla kullanılabiliyor.

Konvektör ısıtıcılarda sıcaklık derecesini kontrol eden bir termostat bulunur. ısıtıcı, kullanıcının belirleyeceği sıcaklık seviyesine göre çalışır. Konvektör ısıtıcılar, genel ısınma amaçlı olarak kullanılabilir ya da mevcut ısınma sistemine takviye olarak da kullanılabilir.

Yağlı radyatörlere göre en büyük avantajı ise daha hızlı bir ısınma sağlaması olan konvektör ısıtıcıların bir başka önemli noktası ise kullanılacak olan ortamda ısıtıcıya özel bir altyapıya ihtiyaç duymamasıdır.

İsteğe göre yere ya da duvara sabitlenen konvektör ısıtıcılar oldukça güvenlidir. Çocuk kilidi özelliği ile tüm ayarları ebeveyn kontrolündedir.

Konvektör ısıtıcıların hem manuel, hem de dijital modelleri bulunmaktadır. Kullanmak istediniz ortamın büyüklüğüne göre farklı model seçenekleri mevcuttur.

Konvektör ısıtıcılarda manuel olan modeller, termostat ayarı yapılarak ısı kademesi ayarlanır ve o şekilde çalışır. Dijital modeller ise ısıtıcının bulunduğu ortam sıcaklığını ölçerek, belirleyeceğiniz sıcaklık derecesine göre, ortam sıcaklığını sabitleyecek şekilde ısıtır.

Yeni Nesil Akıllı Isıtıcılar ePttAVM.com’da.