PARIS, FRANCE - MARCH 01: Fashion detail of Balenciaga sneakers, is seen in the streets of Paris before the Ann Demeulemeester show during Paris Fashion Week Womenswear Fall/Winter 2018/2019 on March 1, 2018 in Paris, France. (Photo by Claudio Lavenia/Getty Images)

Moda dünyasında son iki sezondur 80’li ve 90’lı yılların esintilerini sıkça görmeye başladık. Lüks markaların, bu yılların stillerini yeniden yorumlayarak tasarladığı ayakkabı ve kıyafetler son iki sezondur vitrinleri ve sokakları süslüyor. 90’lı yılların hitlerinden olan Ugly Sneakers’lar da işte bu sebeple yeniden ayaklarımızda…

Peki bu ayakkabılar çirkinse neden moda oldu?

Öncelikle moda tabularından ve topuklulardan sıkılmış kadınlar için Ugly Sneakers’lar oldukça rahat. Ama tabi ki bu kadar moda olmasına tek sebep sadece rahat olmaları değil. Oldukça cool görünmesi ve aykırı bir duruş sergilemesi son dönemde bu ayakkabıları yeniden trend haline getirdi.

Kalın topuklu, rengarenk ve aykırı görünümleriyle dikkat çeken Ugly Sneakers akımına, stilettolarıyla ünlü Louboutin bile kayıtsız kalamadı. Akıma ilk kapılan markaların başında gelen Balenciaga’nın ayakkabıları Türkiye’ye geldiği gibi bittiği için;  almak isterseniz sıra beklemeniz gerekiyor. Hemen hemen bütün markaların sezon ürünlerinin içinde farklı seçeneklerini bulabileceğiniz Ugly Sneakers’larınızı etek, elbise ya da jeanlerinizle kombinleyebilirsiniz.