Parfüme çok para vermek istemiyorum ama yine de orijinal parfüm kullanmak istiyorum diyorsanız bu yazıya bi göz atmanız yeterli;)

Merak ettiniz değil mi? Tester parfümlerden bahsediyorum. Tester parfüm nedir derseniz; tester parfümler parfüm üreticileri tarafından müşterilerinin parfümü satın almadan önce kokularını test edebilecekleri orijinal parfümlerin numuneleridir.

Gerçek tester parfümler orijinal parfüm kutularında değil genellikle beyaz kutular içinde olur ve üzerinde tester, testeur, not for sale gibi yazılar bulunur.
 tester-parfüm-uygun-fiyatlı-parfüm- fiyatları

Tester parfümlerin şişeleri tester olmayan parfüm şişeleri ile aynıdır. Sadece şişelerin üzerinde veya altında tester olduğuna dair yazılar bulunur.

Tester parfümler parfüm markalarına göre kapaklı ya da kapaksız olurlar. Dikkat etmeniz gereken nokta aynı marka parfümlerin tester ürünlerinden biri kapaklı diğeri ise kapaksız olamaz. Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız iki üründen biri sahtedir.

Orijinal tester parfümler parfümerilerde satılamaz çünkü parfümerilere müşterilere test ettirmeleri için ücretsiz verildiğinden bu ürünleri satma yetkileri bulunmaz.

Tester parfüm satan firmalar anlaşmalı oldukları markaların distribütörleri tarafından bu ürünleri satın almaktadırlar. Tester parfümleri güvenilir olduğuna inandığınız ve kolayca iade edip ücretini alabileceğiniz yerlerden almaya dikkat edin.

Eğer sadece karton kutusuna para ödemek istemiyorum, orijinal ürünü daha uygun fiyata almak istiyorum derseniz ePttAVM’ye göz atabilirsiniz.