Tam da tatil zamanınız geldi. Yaz tatili için ister sahile gidelim ister evde geçirelim, kitaplar yaz tatilinin vazgeçilmezlerindendir. Romantikten polisiyeye her tarza hitap edecek vaktinizi daha eğlenceli ve keyifli geçirmeniz için okunacak en güzel kitapları bir araya getirdik.

Türk edebiyatından, Zülfi Livaneli – Huzursuzluk

Türk edebiyatının önemli yazarlarından Zülfi Livaneli’nin Huzursuzluk adlı eseri, kendine özgü anlamı ile sürükleyici bir eser olmuş. Huzursuzluk adlı bu romanına başlamanızı tavsiye ederiz.

 

Dünya edebiyatından, George Orwel – Hayvan Çiftliği

İngiliz yazar George Orwel’in Hayvan Çiftliği eseri dünya edebiyatında ‘yergi’ türünün başyapıtlarından birisidir. Bu eser çağdaş klasikler arasına girmiş ve en çok satanlar arasındadır. 

 

Orhan Pamuk – Kırmızı Saçlı Kadın

Eğer Orhan Pamuk’un son kitabını okumadıysanız, tatilde okunacak kitaplar listenize bu kitabıda alabilirsiniz. Bambaşka bir aşk hikayesi okumak istiyorsanız bu kitap tam size göre.

 

Nikola Tesla – Varolmanın Dayanılmaz Ağırlığı

Tatilde kısa kısa şeyler okumayı seviyorum diyorsanız Nikola Tesla’nın Varolmanın Dayanılmaz Ağırlığı kitabı tam size göre. Bu eser Nikola Tesla’nın eserlerinden derlenmiş bir seçkidir.

 

Haruki Murakami – Sputnik Sevgilim

Nobel ödüllü Japon yazar Haruki Murakami, 2016 yılına yepyeni kitabı Sputnik Sevgilim ile imzasını attı. Roman iki kadın ve bir erkeğin yalnızlık hikayesini bir aşk hikayesine çeviriyor. Kitabın içinden bir alıntı ile bu romanı daha iyi anlatabiliriz.

“Ben âşık oldum. Şüphe yok. Buz soğuktur, gül kırmızı. Ve bu aşk beni sürükleyip bir yerlere götürmeye çalışıyor; öyle güçlü bir akıntı ki ondan kendimi korumam neredeyse olanaksız. Ama artık dönüş yok. Kendimi bu akıntıya bırakmak dışında bir şey yapamam. Yanıp kül olsam da, yok olup gitsem de.”

 

Akilah Azra Kohen – Aeden

Fi, Çi ve Pi serisi ile geniş bir okur kitlesi kazanan Azra Kohen ’in Aeden isimli son romanı, fantastik bir roman olmakla birlikte içinde gerçekleri barındırıyor. İnsan olmaya dair bugüne kadar aklınıza gelmeyenleri yüzünüze vuran oldukça iyi kurgulanmış bir roman.

 

Stephen King  – Kim Bulduysa Onundur

Stephen King söz konusuysa, pek bir şey söylemeye gerek yok. Korku, gerilim türüne damgasını vuran yazarın Bay Mercedes kitabının devamı niteliğindeki Kim Bulduysa Onundur  seriye dehşet verici bir macerayla devam ediyor.

ePttAVM.com’da kitapları incelemek için lütfen tıklayın.