Tatil valizi hazırlamak en az tatile gitmek kadar eğlenceli bir iş. Bütün sene beklediğiniz o muhteşem tatili hayal ederek ihtiyacınız olan her şeyi listelemeniz ve yanınıza almanız gerekiyor. Peki, tatil valizinin olmazsa olmazları nelerdir? Sizler hazırlıklarınızı yaparken biz de sizin için küçük bir hatırlatma niteliğinde olan bu yazıyı hazırladık. Herkese iyi tatiller.

Tatil-Valizi-Hazırlama-Rehberi-tatile-giderken-nealınır-güneş-kremleri-güneş-gözlüğü-modakonseptt-epttavm

  • Güneş Kremleri

Yaz tatilinin olmazsa olmazı güneş kremleridir. Aksi halde tatilinizden kötü hatırlar ile ayrılabilir, acısını ve teninizde oluşturduğu güneş lekelerini uzun yıllar unutamayabilirsiniz. Güneş ürünleri deyince tabi ki herkes 50 koruma faktörleri kullanmak zorunda değil. Teninizin tonuna ve cilt tipinize göre pek çok alternatif mevcut ve siz dilediğinizi seçebilirsiniz.

İlk adım olarak yüzünüzü güneşten korumak için bir krem seçmelisiniz. Bu yüzünüzü güneş lekelerinden ve güneşi görünce artma ihtimali olan çillerden koruyacaktır. Daha sonra vücudunuz için bir güneş kremi bulundurmalısınız. Eğer çok beyaz tenli iseniz 50 faktör korumaya sahip olan kremler ile başlayıp 30 faktör ve sonrasında 15 faktör olarak korumaları düşürebilir bronzlaşma hızını arttırabilirsiniz.

Güneş Kremleri; http://www.epttavm.com/itemlist/kozmetik-saglik-bakim/gunes

aftersun-kremler-Tatil-Valizi-Hazırlama-Rehberi-tatile-giderken-nealınır-güneş-kremleri

  • Nemlendirici ve Aftersun’lar

Uzun süre güneşlenmek, tuzlu su ve yaz sıcağında yaşanan fazlaca su kaybı cildinizi yaz aylarında çok daha fazla kurutur. Bu nedenle yazın cildinizi nemlendirmeniz oldukça önemli. Bunun için yağlı his bırakmayan, hafif ve serinletici etkisi olan nemlendiricileri ya da aftesunları kullanabilirsiniz.

Nemlendiriciler; http://www.epttavm.com/itemlist/kozmetik-saglik-bakim/diger-cilt-yuz-bakim/?details=19645

Tatil-Valizi-Hazırlama-modakonseptt

  • Güneş Gözlüğü

UV ışınlarına karşı kendimizi koruduğumuz, aynı zamanda da oldukça şirin, havalı ya da ciddi görünebildiğimiz son derece farklı model ve güzellikteki güneş gözlükleri de tatil valizinin olmazsa olmazları arasında.

Güneş Gözlüğü; http://www.epttavm.com/tagsearch/gunes-gozlugu-indirim

Tatil-Valizi-Hazırlama-Rehberi-plaj-havlusu

  • Plaj Havlusu

Birbirinden renkli havlular tatilinize renk katacak. Havuzda ya da plajda yanınızda bulundurmanız gereken plaj havlularını valizinize koymayı unutmayın.

Plaj Havlusu; http://www.epttavm.com/itemlist?catprod_url=&t=plaj%20havlusu