CLA& L-Carnitine

CLA, Omega-6 doymamış temel bir yağ asididir. CLA, besin desteği olarak aspir bitkisinden elde edilen bir yağdır. Hücre içerisinde bulunan yağ asitlerinin mitokondriye taşınmasına ve orada enerjiye dönüştürülmesine yardımcı olur.

CLA Yağ hücrelerinin depolanmasını önler, yağların yakılmasını sağlayarak enerji verir, kas gelişimine katkıda bulunur, metabolizmayı hızlandırır ki bu bir sporcu için çok önemlidir. Yağ oranının azalmasıyla birlikte Trigliseridi (kandaki yağ oranı) düşürür. Bağışıklık sistemini güçlendirir, İnsülin direncini azaltır. İnsülin direncinin yüksek olması kilo alımını destekler.

Ayrıca CLA’nın antioksidan etkisi vardır. Yağ oranını azaltarak yağsız bir kas kütlesi oluşumuna yardımcı olduğu için hücreler için gençleştirici bir etki oluşturmaktadır.

Solgar Tonalin CLA için tıklayınız

 

L-Carnitine, metabolizmayı hızlandırır, vücutta birikmiş yağların yakılarak enerjiye dönüştürülmesini sağlar, yağ depolanmasını önler. Spor ve egzersiz yapanların performansını arttırmaya yardımcı olur.

Enerji metabolizmasındaki doğrudan rolü sayesinde L-Carnitine takviyesi, spor ve egzersiz yapanlarda performansı arttırmaya, yağ yakımını hızlandırarak kilo vermeyi kolaylaştırmaya yardımcı olur. Bu yüzden sporcular ve egzersiz yapanlar tarafından yaygın olarak kullanılan bir yağ yakıcı gıda takviyesidir. L-Karnitin, önceden tüketmiş olduğumuz besinlerin spor esnasında enerjiye dönüşmesine de yardımcı olabilir.

Zero Shot L Carnitine 3000 Mg için tıklayınız

Birlikte kullanımı….

 

CLA & L-carnitine birlikte kullanılırsa daha başarılı sonuçlar verecektir. Birlikte kullanıldığında özellikle bayanlarda selüliti azalttığı ve cildi güzelleştirdiği gözlemlenmiştir. CLA dışarıdan aldığımız yağların vücudumuzda depolanmasını engellerken, L-carnitine de vücudumuzda depolanan yağları eritip enerjiye dönüşmesini sağlar. Tabii kullanımı esnasında mümkün olduğunca diyet ve egzersiz yapılmalıdır. CLA yemeklerden önce günde 2-3 kapsül kullanılması uygun görülür ancak yine de vücudunuza uygun dozajı diyetisyeninize ya da doktorunuza danışmanız daha iyi olacaktır. L-Carnatine ise spor yamadan 20 dk önce alınması tavsiye edilmektedir.

 

Solgar Tonalin CLA için tıklayınız

Özel Fiyatlı Sporcu Ürünü; 

Stacker 2 Zero Shot/3000mg Karnitin/Plus Sambucus/12 adet