Sizi Doğal Yollardan Bronzlaştıracak 5 Besin

Yaz sıcakları geldikçe pek çok kadının hayali bronz tene kavuşmak için planlarda yapılıyor. Güzel ve sağlıklı bir bronzluk için iyi bir güneş kremi yetmiyor.  Beslenmenizde yapacağınız ufak değişiklikler daha bronz ve parlak bir ten için kremlerden çok daha etkili olacaktır. . Vücudumuzda melanin sentezi, bronzlaşmayı sağlayan temel etmen. Bu nedenle vücutta melanin sentezini arttıran veya hızlandıran yiyecekler bronzlaştırıcı etkiye de sahip. A vitamini ve karotenlerden zengin besinler vücutta melanin sentezini arttırıcı etkiye sahiptir. Yine kalsiyum ve tirozin içeren besinlerinde bronzlaştırıcı etkiye sahip olduğu biliniyor.

  • Havuç

A vitamini ve beta karoten açısından oldukça zengin olan havuç cildi bronzlaştırmak için bilinen en popüler besinlerden biridir. Cilt kanseri ve güneş lekelerinin oluşmasını engellmeye yardımcıdır. Bronzlaştırmayı hızlandırmasının yanında yüz ve boyun kırışıklarının giderilmesine yardımcı olacaktır.

  • Tatlı patates

İçerdiği beta-karoten nedeniyle ten renginizdeki değişimleri kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda A vitamini yönünden sizi doyuracak, bir de bağışıklık sisteminizi güçlendirecektir.

  • Mango

İçerdiği A vitamini sayesinde cildinizi bronzlaşmaya hazırlar. Yazın tüketilecek en güzel meyvelerden biridir. Plajda mangolu frozenları tercih etme sebeplerinizden biri olabilir.

  • Kırmızı Dolmalık Biber

Acı olmadığı için tüketmesi kolaydır. Aynı zamanda tam bir beta-karoten bombası olduğu için teninizin bronzlaşmasında önemli katkısı olacaktır.

  • Kavun

Karetonoid içerir ve teninizi bronzlaştırır. Yani ten renginizi bronzlaşmaya hazır hale getirir yazın bol bol bu tatlı meyveyi tüketebilirsiniz.