SCARLET S ALTIN İĞNELİ RADYOFREKANS NEDİR, NASIL UYGULANIR?

Radyofrekans teknolojisi yüzde estetik amaçlı kullanılmasından çok önce, biz plastik cerrahlar ve KBB doktorları tarafından, büyümüş olan burun etlerinin küçültülmesi ve sıkılaştırılması amacı ile yıllardır burun ameliyatlarında kullanılmaktaydı. Günümüzde hâlâ burun eti küçültme operasyonlarında radyofrekans teknolojisi kullanılmaktadır. Radyofrekans enerjisini bir dokuya kontrollü olarak verdiğinizde dokunun cevabı daha küçük bir alana toplanma, yani sıkılaşma şeklinde olmaktadır. ScarLet S altın iğneli radyofrekans tekniğinde ise cihaz tarafından 100 ile 800ms ve 2Mhz gücünde elektromanyetik radyofrekans dalgaları üretilmektedir. Uygulamada kullanılan cihazın başlığı içerisinde 25 adet altın kaplama mikro iğne bulunmaktadır ve bu iğneler 0,5 mm?den 3,5 mm derinliğe kadar atış yapabilmektedir. Bu sayede uygulanacak olan radyofrekans enerjisini hastanın cilt yüzeyinden cildin alt kısımlarına kadar iletmek mümkün olmaktadır.

SCARLET S ALTIN İĞNELİ RADYOFREKANS TEDAVİSİ CİLTTEKİ HANGİ PROBLEMLER ÜZERİNDE ETKİLİDİR?

ScarLet S teknolojisinin en temel kullanım alanı zaman içerisinde ortaya çıkan elastikiyet kaybı nedeni ile gevşemiş dokuların sıkılaştırılması ve daha genç, dinamik bir hâle getirilmesi, cilt rejüvenasyonu olarak nitelendirilen cilt yenilenmesi ve ince kırışıklıkların tedavisidir. Bununla beraber, yüzün ve çenenin kendine özgü hatlarının belirgin bir hâle getirilmesi, boyun bölgesinde oluşmuş sarkmaların giderilmesi ve boynun sıkılaştırılması, kol, bacak ve karın bölgesinde oluşan sarkmaların azaltılması, hiperhidroz olarak adlandırılan aşırı terleme probleminin tedavisi de mümkün olabilmektedir. Ayrıca geçirilmiş çeşitli sivilce sorunlarına bağlı olarak ortaya çıkan düzensiz görünüm ve izlerin tedavisi, ciltte meydana gelen çeşitli skar, yara, yanık ve ameliyat izlerinin iyileştirilmesi, stria olarak adlandırılan cilt çatlaklarının koyu renk görünümlerinin azaltılması amacı ile de kullanılabilmektedir.

SCARLET S ALTIN İĞNELİ RADYOFREKANS TEDAVİSİNİN SÜRESİ NE KADARDIR?

Tedavinin süresi uygulama yapılacak olan alanın genişliğine ve uygulama bölgesine göre değişiklik göstermekle beraber ScarLet S tedavisinin ortalama süresi 20 dakika ile 50 dakika arasında değişiklik göstermektedir.

SCARLET S ALTIN İĞNELİ RADYOFREKANS TEDAVİSİ KAÇ SEANS SÜRER?

Tedavi kişinin cildinin ne durumda olduğuna, cildin ihtiyaçlarına ve vücudun tedaviye göstereceği reaksiyona göre değişiklik göstermekle beraber ortalama olarak ayda bir tekrarlanan 3 seans sonrasında etkili sonuçlar elde edilebilmektedir. Çok yıpranmış ciltlerde bu sayı 4’e çıkabilmektedir.