1-İlk oyunculuk deneyiminiz hangisi?

İlk profesyonel oyunculuk deneyimim Mint yapım şirketine ait, En Son Babalar Duyar dizisiydi. O dönem İstanbul’a yeni gelmiştim Beşiktaş Kültür Merkezinde Çok Güzel Hareketler Bunlar programının televizyonda yayınlanmayan tiyatro versiyonunda yer alıyordum. En Son Babalar Duyarda dizisinde 6 bölüm kadar oynadım ve o dönem ekonomik olarak beni çok rahatlattı, buradan tekrardan buna sebep olan herkese teşekkür ediyorum.

2-Güzel sanatlar mezunu olmanızın size en büyük katkısının ne olduğunu düşünüyorsunuz? Oyunculuk yapmaya başladığınızdan beri en çok nelerin farkına varmaya başladınız?

Oyunculuk okullarının bana faydaları neler oldu onu söyleyeyim; tamamen her şeyi değiştiren ve etkileyen bir şey okullu olmak bu mesleğe bakış açınızı değiştiriyor. Bizim asıl işimiz insanları günlük yaşamdaki kaygılarından uzaklaştırmak başka şeyler düşündürmek, eğlendirmek bilgilendirmektir. Bunu yaparken çok sağlıklı olmanız, çok nötr olmanız gerekiyor okullu olmanızın en büyük faydası bunun bir meslek olduğunu öğretmesi oldu. Bu mesleğin belki 80 – 85 yaşına kadar sürebilen bir iş olduğunu öğretmesi oldu. İyi ki okul okumuşum diyorum. 23 yaşının altında olan ve bu mesleği yapmak isteyen herkese konservatuvar sınavlarına güzel sanatlar fakültesi sınavlarına girmesini tavsiye ediyorum.

3-Hayatınız da duygularınızı örtmek, bastırmak için de rol yapmaya, ihtiyaç duyar mısınız? Arada bu kabiliyetinizi kullanıyor musunuz? 🙂

Günlük hayatımda rol yapmayı asla beceremiyorum insanlar buna inanmıyordur ama beni çok yakın tanıyanlar günlük hayatımda rol yapamadığımı bilirler. Ben yalan söyleyemem  ve duygularımı gizleyemem hemen yakalanıyorum. Genelde neşeli bir insan olduğum için moralim bozulduğunda kaygılandığım da suratım hemen düşer ve bunu asla rol yaparak düzeltemem. Bu belki de bir yerde benim sınavım günlük yaşamda bunu yapamamak sadece gerektiğinde yapmak belki de benim için hayırlı bir iş oldu. Tabi ki bu meslekle ilgili bilgisi olan insanlar bizim günlük hayatta da rol yaptığımızı düşünüyor olabilirler ama ben günlük hayatta asla rol yapmıyorum ve rol yapmayı beceremiyorum. Elimden geldiğince samimi olmaya çalışıyorum. Tabi ki benimde düşüncelerimi söylemediğim inanmadığım halde inanıyormuş gibi yaptığım durumlar oluyor insanlık hali bunlar ama genel olarak ben günlük hayatta hiç rol yapmam.

4-Türkçe müzik sever misiniz? Seviyorsanız tercih ettiğiniz sanatçılar?

Türkçe müzik seviyorum tabi ki Türkçe rock çok seviyorum, aslında iyi şarkıların hepsini dinliyorum. Son dönemde Ezel dinliyorum, Büyük Ev Abluka’da dinliyorum, Duman her zaman zaten favori grubum, Athena’yı çok severim. Onun dışında Pinhani çok severim. Ortamına göre arabesk ve Türk Sanat Müziği de dinlerim. Açıkçası Türkçe müzik dinlemeyi daha çok seviyorum diyebilirim. Özellikle Spotify, Apple müzik hayatıma girdiğinde beri keşfet de çıkan şeyler bir çok yeni grubu öğrenme sebep oldu. Ama genel olarak kulağıma hoş gelen her şeyi dinliyorum. Türkçe müziği çok seviyorum.

5-İnternetten alışveriş yapıyor musunuz? Yapıyorsanız en çok hangi ürünleri tercih ediyorsunuz?

Ben açıkçası internetten alışveriş yapmıyorum bu özel bir sebebi olan yada bilinçli yapılan bir durum değil. İnternetten alışveriş yapma alışkanlığım yok ve aklıma gelmiyor ama Bengi çok yapıyor. Eşim bengi epey verimli ve mantıklı kullanıyor . Bir kere gerçekten Türkiye’de  hiçbir mağazada bulamadığım bir spor ayakkabısını bana internetten bulduğunu söylemişti ve o zaman internetten alışverişin ne kadar keyifli ve güçlü bir şey olduğunu anladım. Ama halen alışkanlıklarım arasında internetten alışveriş yapmak yok.  Belki erkekler için biraz daha alışveriş başka bir olay. Ben genellikle kışlık alışveriş ve yazlık alışveriş gibi yılda 2 kerede toplu olarak alışveriş yapıyorum o yüzden bu konularda pek ölçü olacak bir insan değilim.

Spor giyinmeyi çok seviyorum, rahat olmayı çok seviyorum rahat giyinmeyi çok seviyorum. O yüzden galaydı veya davetti tarzı durumlar haricinde çoğunlukla spor giyiniyorum. Özellikle, ağı düşük şalvar kesim yumuşak kumaşlı pantolonlar bilekli Nike eşofman altlarını çok tercih ediyorum. Üzerime de, T-Shirt ve mont şeklinde rahat şeyler tercih ediyorum çünkü, basit ve rahat yaşamayı seviyorum. Nike ile yıllardır ortak çalışıyorum ve çok seviyorum.

6-İş hayatınız dışında, size kalan zamanlarda kendiniz için neler yapıyorsunuz?

Çalışma hayatım dışında geriye kalan zamanlarda çoğunlukla hoşuma giden şeyler yapmaya çalışıyorum. Arkadaşlarımla yemek yemek, spor yapmak, özellikle futbol benim hobim. Maç izlemeyi, stada gitmeyi , maç yapmayı çok seviyorum. Özellikle futbol ve basketbol benim zihnimi ve beni dinlendiren aktiviteler. Bunların dışında Playstation oynamayı çok seviyorum, evde yemek yapmayı seviyorum. Aslında basit ve sade hayatımız var bundan memnunuz karmaşıklaşmasını istemiyoruz. Kontrolün bizde olduğu bir hayat planlıyoruz aslında.

7-FIFA mı PES mi?

Tabi ki Fifa. Yaklaşık 7 yıldır Fifa’yı tercih ediyorum. 2010’a kadar Pes oynuyordum.  2010 yılında Dünya Kupası Oyunu çıktığında Fifa’ya geçiş yaptım ve çokta memnunum.

8-Instagram paylaşımlarınızı bizzat kendiniz mi yapıyorsunuz?

Instagram paylaşımlarımı tabi ki kendim yapıyorum. O kadar büyük bir yoğunluğum veya buna ayıramayacak zamanım yok. Herkes gibi akıllı telefonumu bende sık sık kullanıyorum. Özellikle Instagram ve Twitter’ı yoğunlukla kullanıyorum. Bütün paylaşımlarımı kendim yapıyorum. Sosyal medyanın iyi ve doğru kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Ben açıkçası sosyal medya iyi ki var ve iyi ki hayatımıza bu kadar yer etmiş diye düşünenlerdenim. Herkesin kendini ifade etmesi için güzel bir platform olduğunu düşünüyorum. Kimisi çok eğlenceli şeyler kimisi bilgilendirici şeyler paylaşıyor. İstersen takip etmezsin istersen takip edersin nasıl istersen kimse kimseyi bu konularda eleştirmesin herkes istediği gibi yapsın. İnsanlara karışmayı sevmiyorum, kimsede bana karışmasın.

9-Blog sayfalarını takip ediyor musunuz?

Son olarak blog takip etmiyorum hiç öyle bir alışkanlığım oluşmadı ama önüme çıkan blogları okuyorum özellikle yemek bloglarına ve bloggerlara çok bakıyoruz. Ayrıca gezi ve seyahat ile ilgili bloglara bakıyoruz, kendimiz bir yere gideceğimiz zaman daha önceden gitmiş olan bloggerların yazılarını okuyoruz.

İnterneti yaşamı kolaylaştırmak açısından kullanıyorum ve memnunum . Tabi ki sosyal medyayı daha aktif kullanabilirim ancak samimi bulmadığım paylaşımları yapamıyorum bide paylaşım yapmadıkça yapamaz hale geliyorsun. O yüzden şimdi ufak tefek bende tekrardan paylaşım yapmaya çalışıyorum. Paylaşım yapmadıkça, iyice yaşlı olduğumuz ortaya çıkıyor.