“PTT A.Ş İle Kosova Posta İdaresi Arasında Elektronik Ticaretin Geliştirilmesine Yönelik Yapılan Anlaşmanın İmza Töreni; Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN’ın Teşrifleriyle, PTT Pul Müzesinde Düzenlenen Törenle Gerçekleşti……”

PTT A.Ş ile Kosova Posta İdaresi arasında elektronik ticaretin geliştirilmesine yönelik yapılan anlaşmanın imza töreni; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN’ın teşrifleriyle PTT Müzesi’nde gerçekleştirildi.

 

Törene, PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK, Kosova Posta İdaresi Genel Müdürü Mr. Sejdi HOXHA, PTT A.Ş ve Kosova Posta İdaresi yöneticileri, PTT personeli, basın mensupları ve diğer davetliler katıldılar.

pkullanılırrotein-tozu-nasıl-

26 Temmuz 2016 Salı günü düzenlenen törende bir konuşma yapan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN, 15 Temmuz gecesi kamu çalışanlarının büyük bir sınav verdiğini dile getirdi.

 

Sayın Bakanımız konuşmalarında:

“O akşam bütün kamu kurum ve kuruluşlarımız, özellikle haberleşme ve iletişim sektörü kendi geleceğine sahip çıktı. Hainlere fırsat vermeyerek bütün sistemin kesintisiz çalışmasını sağladı. Bunun için de vatandaş doğru bilgilendirildi. Kirli bilgiye itibar etmedi. O yüzden PTT başta olmak üzere haberleşme ve iletişim sektöründeki tüm çalışma arkadaşlarımıza ve paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnsanımız demokrasi şehidi oldu, bu sektörden de görev şehidi verdik. Allah onlara rahmet eylesin.

 

“Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN, AK Parti hükümetleri döneminde yakalanan ivme ile kurumların içeride çok büyüdüğünü vurgulayarak, daha sağlıklı, daha hızlı, insan odaklı hizmet verme kervanında Türkiye’yi müreffeh bir seviyeye çıkarabilmek adına PTT’nin gelecek hedeflerine sağlam adımlarla yürüdüğünü ve lokomotif rol oynadığını ifade etti.

postamall-2

Türkiye’deki potansiyelin küresel dünyada her yere ulaştırılması gerektiğine dikkati çeken Sayın ARSLAN, şöyle devam etti:

 

“PTT, işte bunu yapıyor. Dost ve kardeş Kosova ile bu işbirliğinin başlaması çok güzel birörnek. Bu bir başlangıç. PTT, bununla kalmayacak. Sektörün dinamiğini e-ticaretle birleştirerek dünyanın her yerine yayacak. Sadece Kosova ile bir yıl içinde 80 milyon avroluk ticaret bekliyoruz. Bu yelpazeyi ülke nüfusu çok daha kalabalık olan ülkelere taşıyacaksak, milyar avroluk ticaret hacminden bahsedeceğiz. PTT bu konuda öncelik yapacak. Büyüyen ve gelişen Türkiye’nin onların pastasına ortak olmalarını istemeyenlere ve onların maşalığını yapanlara inat bu çalışmalar devam etmeli ki ülkemiz büyüsün, gelişsin güçlensin ve dünyada bugün olduğundan daha fazla söz sahibi olalım.

postamall-3

“Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN, dost ve kardeş ülkelerle ilişkilerin güçlenmesi noktasında Kosova’nın güzel bir örnek olduğunu belirterek,”Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı, Türkiye’yi umut olarak gören mazlumların mağdurların ana kucağı, baba ocağı olabilmemiz için yarın bugünden daha büyük ve güçlü olmalıyız. Bunun yolu milletin sahada iradesine sahip çıkmasından geçiyor. Mesai mefhumunu düşünmeden aldıkları yol nedeniyle PTT çalışanlarına teşekkür ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

 

PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK’de PTT’nin yeniden yapılandırılması çerçevesinde yurt içinde ve yurt dışında önemli projelerin başlatıldığını vurgulayarak, “E-ticaret üzerinden dünyanın yükünü taşımaya talip olan PTT teşkilatımız bugün itibarıyla Kosovalı kardeşlerimizin hizmetine sunmak üzere bir anlaşmayı icra edecektir” dedi.

postamall-7

Konuşmalarının devamında, sözkonusu anlaşmanın Türkiye’de üretilen her ürünün Kosova’da doğrudan internet üzerinden satın alınmasına imkan sağlayacağına dikkati çeken BOZGEYİK, “Bu sözleşmelerimizi bundan sonraki süreçte artırarak devam ettireceğiz. Ülkemizin kalkınmasına, insanımızın huzur ve saadetinin artması için teşkilat olarak Sayın Bakanımızın çizmiş olduğu hedef doğrultusunda hareket edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

Kosova Posta İdaresi Genel Müdürü Mr.HOXHA ise resmi olamayan rakamlara göre, Türkiye’de yaşayan yaklaşık 5 milyon Arnavut kökenli vatandaş bulunduğunu belirterek, Kosova’da yaşayan pek çok Türk vatandaşı için de anlaşmanın güzel bir hizmet sağlayacağını söyledi. Kosova’nın Türkiye piyasası ile tekstil ve diğer sektörlerde bağlantıları bulunduğuna işaret eden Mr. HOXHA, anlaşma ile iki ülke arasında 80 milyon avroluk ticaret hacmi sağlanacağını kaydetti.