Yorucu iş hayatının sonunda kendinizi spor salonuna değil de eve atmak daha cazip gelebilir. Belki de spor salonlarına her ay tonlarca para dökmek istemiyor olabilirsiniz. O zaman en iyi çözüm evinizin rahatlığında pilates yapmaktır.

  • Güvenilir Kaynaklar Bularak İşe Başlayın

Güvenilir kişilerin ya da markaların pilates videolarını inceleyebilirsiniz. Hareketler konusunda sizi çok zorlamayacak, açıklayıcı ve optimal süredeki videoları keşfedin. Keşfettiğiniz videolarda kullanılan pilates aletlerini listeleyin.

Evde pilates yapabilmek için ihtiyacınız olacak birkaç ekipman olacak. Bunlar;

Pilates Minderi

Pilates Topu

Pilates Bantları

Pilates Çemberi

Dilerseniz tek tek dilerseniz de set halinde ePttAVM.com’dan temin edebilirsiniz.

  • Kendinizi Zorlamak En Büyük Hata Olacaktır

Kitaplardan, dergilerden veya videolardan gördüğünüz hareketleri yapmak için kendinizi zorlamak ciddi sakatlıklara sebep olabilir. Unutmayın ki pilates esnekliğe dayalı bir spordur ve pek çok hareketi en doğru şekilde zaman içerisinde defalarca deneyerek yapabilirsiniz.

Vücudunuzun müsaade ettiği ölçüde hareketi tamamlamaya çalışın ve her gün biraz daha gayret edin ancak ilk güncen zorlayıcı hareketleri yapmaya kendinizi adamayın.

  • Beklentilerinizi Makul Tutun

Pilates, size hızlı kilo verdirecek bir yöntem değildir. Kaslarınızı uzatıp incelterek daha fit bir görünüme kavuşmanızı sağlayacak bir yöntemdir. Bunu unutmamanız çok önemli çünkü aksi taktirde 2 hafta sonra vazgeçmeye başlarsınız. Beklentileri abartmak yerine egzersizlerinizi sağlıklı beslenme biçimi ile destekleyerek ve evde sadece 25-30 dk. çalışarak daha fit ve sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

  • Günlük Rutin Haline Getirin

Pilates aklınıza geldikçe yapılacak bir spor dalı değil kesinlikle. Düzenli yapılması gereken ve düzensiz yapıldığında pek bir sonuç doğurmayan bir spor türüdür. Bu nedenle haftanın belli günlerinde evde spor yapmayı rutin haline getirmelisiniz. Hatta aynı günler aynı saatte yapmanız bu aktivitenin rutin halini almasında büyük katkısı olacaktır.