Yılın en önemli moda etkinliklerinden olan Met Gala, Anna Wintour’un küratörlüğünde New York Metropolitan Museum of Art’da dünyanın en ünlü isimlerinin katılımlarıyla gerçekleşti. Anna Wintour’un belirlediği konsept ise zorunlu kabul edilerek bu sene “Camp: Notes on Fashion- yani “doğal olmayan, abartılı, aşırıya kaçan tarz” oldu. Konsept abartı olunca davetlilerin kıyafetleri kadar aksesuarları ve makyajları da geceye damga vurdu. Biz de sizler için konsepte en çok uyan ve dikkat çeken isimleri bir araya getirdik.

Cara Delevingne

Konu abartı olunca Met Gala kırmızı halısı tam bir karnaval havasına döndü. Cara Delevigne, konsepti anlayıp Dior Couture 2019 koleksiyonundan rengarenk görünümüyle ve kafasındaki abartılı taçla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

 

Lady Gaga

Lady Gaga galaya yakın arkadaşı da olan tasarımcı Brandon Maxwell imzalı dört tasarım ile katıldı. İç içe geçmiş kıyafetlerini bir şov tadında üstünden çıkartarak yine kırmızı halının çok konuşulan isimlerinden biri oldu.

 

Kylie Jenner/ Kendall Jenner

Jenner kardeşler iddialı görünüm yaratma konseptini iyi anlayarak kendi tarzlarını koruyan Versace tasarımlı elbiselerle kırmızı halıda boy gösterdiler. Sezonun trendi olan tüy detaylı elbiseleri güzel taşıyarak galanın yıldızlarından olmayı hakettiler.

 

Kacey Musgraves

Kacey Musgraves, bu senenin trendi olan fuşya rengi Moschino tasarımıyla ve kusursuz Barbie imajıyla en dikkat çeken isimlerden oldu.

 

Gigi Hadid

Gigi Hadid, Michael Kors tasarımıyla ve parıltılı aksesuarlarıyla kırmızı halının dikkat çeken isimlerinden oldu.

 

Zendaya

Külkedisi masalını Tommy Hilfiger imzalı kostümüyle kırmızı halıya taşıyan Zendaya, Külkedisinin peri tarafından değiştirildiği sahneyi kırmızı halıda canlandırarak dikkatleri üzerine çekti.