En çok sevilen ve tercih edilen Meksika sahilleri, beyaz kumsalı ve ılık suları ile popülerliğini sonuna kadar hak eden yerler arasındandır.

Meksika’nın en çok tercih edilen 9 plajı;

Tulum

Cancun bölgesine yaklaşık bir saat uzaklıkta bulunan Tulum sahili, Meksika’nın en çok sevilen plajlarından biridir. Tulum Sahili’nde beyaz kum ve turkuaz ılık suyun yanı sıra çevresinin ormanlarla çevrili olması Tulum sahilini farklı kılan özellikler arasındadır. Ayrıca Tulum sahillerinde bulunan dalış noktaları diğer sahillerden ayıran özellikler arasındadır.

Tulum sahilinde lüks ve konforlu otellerin yanı sıra plaj kulübeleri de bölgeye gelen turistler tarafından tercih edilmektedir.

 

Playa Mazunte, Oaxaca

Playa Mazunte Sahilleri, bohem atmosferi ve sert dalgaları ile ünlüdür. Playa Mazunte Sahillerinde en çok tercih edilen yemek deniz mahsulleridir. Tüm sahil boyunca deniz mahsulleri atıştırmalıkları bulunan bar ve restoranlar bulunmaktadır. Ayrıca, Playa Mazunte, Meksika bölgesinde sörf yapmak için en uygun sahille sahiptir. Bu yüzden bölgeyi daha çok sörf ile ilgilenen turistler tercih etmektedir.

Troncones, Guerrero

Trocones bölgesinde yaklaşık 500 – 600 kişi sürekli olarak yaşamaktadır Bu yüzden yakın zamana kadar sessiz sakin bir balıkçı kasabası olarak bilinmekte idi. Ancak son zamanlarda turistler tarafından en çok tercih edilen yerler arasına girmiştir. Trocones bölgesinin son zamanlarda bu kadar çok tercih edilmesinin nedeni; bu bölgede bulunan sahillerin sörfe çok uygun olması ve sörfçülerin burayı tercih etmesinden kaynaklanmaktadır.

Playa del Amor, Marieta Adaları

Dışarıdan bakıldığında görülmeyen sahil, Puerto Vallarta’nın batısında tepesi açık bir mağaranın içinde bulunuyor. Bu yüzden Playa del Amor, Meksika bölgesinde “Saklı Sahil” olarak bilinmektedir.  Bu adaya varabilmek için 25 metrelik bir su altı tünelinden yüzerek geçilmesi gerekmektedir.

Playa Norte, Isla Mujeres, Yucatán Yarımadası

Bölgenin Playa Norte adı verilen ana plajı, ılık ve sığ sulara sahiptir. Dalış sevenler, bu ada da dünyada balina, köpekbalığı yoğunluğunun en fazla olduğu bölge olduğunu bilmektedirler. Tehlikeli olmasına rağmen dalış severler tarafından tercih edilen plajlar arasındadır.


Playa La Boquilla, Puerto Ángel, Oaxaca

Puerto Ángel, nal şeklindeki pitoresk koyda konumlanmıştır. Bu bölge, aynı zamanda ağaçlık tepelerle çevrili bir balıkçı kasabasıdır. Puerto Ángel bölgesinin en güzel manzarasını veren, parlak mavi ve ılık sularıyla Playa La Boquilla sahili ise şnorkelle dalmak için mükemmel bir noktadır.

Yelapa, Puerto Vallarta

Yelapa bölgesine ulaşmak için, Puerto Vallarta’dan 30 dakikalık bir tekne yolculuğu gerekmektedir. Bölgeye giden turistleri tropikal beyaz bir kumsal karşılamaktadır.

Playa Los Cerritos, Todos Santos, Baja California

Todos Santos’un yakınındaki Playa Los Cerritos, bölgenin en güvenli ve gelişmiş sahillerinden biri olarak bilinmektedir. Bölgeye gelen turuistler tarafından butik oteller tercih edilmektedir. Bu bölgede bulunan sahil, sörf ve aile gezintileri için oldukça popüler bir noktalardan biridir.

Isla Espiritu Santo, La Paz


Cortez Denizi’nde yer alan Isla Espiritu Santo, La Paz’dan yalnızca kısa bir tekne mesafesinde bulunmaktadır. Bölgede tamamen beyaz kumlar, kızıl kayalar ve egzotik türlerle dolu bu sahildir. Ayrıca bu sahilde, deniz aslanlarıyla yüzebilir ardından kıyı şeridinde yürüyebilirsiniz.