Kuşkusuz makyaj için temel yardımcımız makyaj fırçalarıdır. Makyaj fırçası, makyaj sırasında ürünü en iyi şekilde dağıtıp cildinize doğal bir görünüm verebilmek için kullanılır. Mükemmel bir makyaj uygulaması yapmak için doğru fırçayı doğru makyaj teknikleri ile kullanmak gerekir. Makyajı profesyonel ve doğru yapabilmek için doğru fırçaları seçmek ve kullanmaktan geçer. Hangi makyaj fırçasının ne için kullanılacağını inceleyelim.

Fondöten Fırçası

Cildinize uygun olan fondötenin seçiminden sonra, fondötenin cilde daha homojen dağılmasını sağlar. Ayrıca fondöteni kusursuz bir şekilde sürebilmek için fondöten fırçası kullanılır. Fondötenin yanı sıra makyaj bazlarının kullanımı için de tercih edilebilir.

Allık fırçası

Allığın doğal durması oldukça önemlidir ve bunun için allık fırçasının seçimi çok önemlidir. Allık fırçasının diğer fırçalara göre farkı, tüylerinin daha yumuşak olması. Elmacık kemiklerinde kullanılabilecek büyüklükte, yumuşak kıllı bir fırça allık sürmek için ideal.

Eyeliner Fırçası

Likit eyeliner’ı daha düzgün çekmeye yardımcı olan eyeliner fırçası, küt bir kesime sahiptir. Bu sayede dilediğiniz kalınlıkta eyeliner çekmenize yardım eder.

Pudra Fırçası

Dairesel ya da tampon hareketlerle pudra uygulaması ile fondöteni yüzünüze sabitlemiş olursunuz. Pudranın yüzünüze eşit dağılması ve doğal bir görüntü oluşturması için uzun kıllara sahip olan pudra fırçalarını kullanabilirsiniz.

Kontür Fırçası

Kontür fırçası, yüzünüzün hatlarını daha keskin göstermeye yardım eden makyaj ürünlerinin dağıtılmasını ve doğru şekillendirmesine yardım eder.

 

Makyaj fırçası satın alırken kaliteli olanlarını tercih etmeniz hem makyaj malzemelerini sürerken size kolaylık sağlayacak hem de yıkarken tüy dökme gibi sorunlar yaratmayacak.

Kusursuz makyaj için ePttAVM.com’da makyaj fırçalarını inceleyiniz.