Kışın getirdiği en büyük problemlerden biri de cildimizin soğuk, rüzgar ve diğer bir çok etmenden kaynaklı olarak daha fazla kurumasıdır. Cilt kurumasından en fazla payını alan ve yıpranan yer ise ellerdir. Ellerimizin uzun süre kuru kalması ise sonucu ise kaçınılmaz olarak yaşlanma belirtileri başlayacaktır. Tabi aşağıdaki önerilere uymazsanız;

  • Öncelikle nemlendirmenin çok önemli olduğunu unutmayın. Ellerinizin kadifemsi yapısını her daim korumak için yanınızda çanta boyu yoğun besleyicil el kremleri taşıyabilirsiniz.
  • Ellerin yaşlandığını unutmayın. Yaşlılığın iki önemli belirtisi vardır. Birincisi derinin kırışması ikincisi ise el üzerinde oluşan lekeler. El üzerinde oluşacak lekeleri önlemek için ellerinize de güneş kremi uygulamalısınız, kışın bile!
  • Ev yapımı tarifleri severiz. Ellerinize yoğun besleyicili bir el kremi ve ya vazelin sürebilir sonrasında pamuklu bir eldiven giyerek tüm gece nemi cildinize hapsetmesini sağlayabilirsiniz. Bu bir nevi elleriniz için maske görevi görecek nem bombası olacaktır.
  • Tüm cildiniz gibi ellerinizin kurumaması için gün içerisinde içtiğiniz su miktarına dikkat etmelisiniz.
  • 30 yaşın altında iseniz yaşlanma karşıtı el kremlerinden de yararlanabilirsiniz. Ancak ellerinizde yaşlanma belirtileri başladıysa maalesef bu ‘karşıt’ kremler işe yaramayacaktır. Yaşlanma belirtileri fark ettiğiniz anda sıkılaştırıcı el kremlerinden destek alabilirsiniz.
  • Eczanelerde satılan ve her derde deva olduğunu düşündüğümüz hücre yenileyici özelliği olan Bepanthol Cilt Bakım Kremini de evinizde bulundurmanızda fayda var.