Eğer kaşlarınız ince, seyrek ve birazda şekilsiz ise en büyük kurtarıcınız kaş kalemleridir. Doğru kaş kalemini seçmek oldukça önemlidir. Çünkü kaşlar yüz ifadenizi şekillendiren en önemli noktadır. Hem yüz ifadenizi belirler hem de makyajınızın başarısında önemli rol oynar. Peki, kaş kalemi seçerken nelere dikkat edilmeli?

  • Renk Seçimini Doğru Yapmalısınız

Doğru kaş kalemini seçmek doğru rengi seçmekle başlar. Kaş kaleminin rengine karar verirken ten renginiz ile saç renginizi bir bütün olarak düşünüp karar vermeniz gerekmektedir. Ayrıca mutlaka satın almadan önce tester olanı kaşınızda deneyin. Çünkü gözle görmüş olduğunuz renk kaşlara sürüldüğü zaman daha koyu tonda durabiliyor.

  • Kaş Kaleminin Yapısı Çok Önemli

Bazı kalemler jel kıvamında bazıları ise çok dert olabiliyor. Çok yumuşak yapıdaki kalemler özellikle yağlı ciltte hızlıca akmaya başlayabilir ki bu hiç güzel bir görüntü oluşturmaz. Çok sert yapılı kalemler ise homojen dağılamayacağı için kaşlarınızı doğallıktan uzaklaştırabilir. Bunun için özellikle orta sertlikte ve kolay sürülebilir bir kalem tercih etmelisiniz.

  • Kalemin Üzerinde Ekstra Aparatlar Hayat Kurtarır

Bazı kaş kalemlerinin kapak kısmında kaş fırçası, bazılarının üzerinde dağıtıcı sünger bazılarında ise kalem tıraş bulunmaktadır. Bu aparatlar gereksiz gibi görünse de makyaj esnasında hayat kurtarabilirler. Seçim yaparken bunları da göz önünde bulundurabilirsiniz.

ePttAVM.com’da kaş kalemlerini incelemek için lütfen tıklayın.