Apple’ın 10. yılına özel satışa sunduğu iPhone X’i sizin için inceledik. Yeni cihazda Touch ID kullanmayı bırakan Apple bunun yerine Face ID özelliği ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Artık ana ekrana dönmek için home tuşunun yerine ekrana dokunmak yeterli. Touch ID’nin yerini ise Face ID alıyor.

 

 

İşte iPhone X’in özellikleri…

2436×1125 piksel ekran çözünürlüğüne sahip olan iPhone X 5.8 inç’lik efsane bir ekrana sahip, aynı zamanda OLED teknolojisini kullanan ilk ve tek iPhone olma özelliğine sahip iPhone X hem Dolby Vision hem de HDR desteğine sahip. Tim Cook’un ilk iPhone’dan bu yana en büyük adım olarak gösterdiği iPhone X’te  HDR display,  1 : 1 milyon kontrast oranına ve ekranda 3D touch özelliğini barındırıyor.

 

iPhone X’te kasa ekran oranı dikkat çekiyor. Uçtan uca OLED ekran olan iPhone X’te yuvarlak kenarlar bulunuyor. Su ve toza karşı diğer kardeşleri gibi dayanıklı olan iPhone X, ilk olarak space gray ve gümüş rengiyle geliyor.  iPhone X’te kenarda bulunan Power  tuşuna basıp ‘Siri’ ile iletişim kurabiliyorsunuz.

 

 

iPhone X çok yeni bir işlemci ile karşımıza çıkıyor. 6 çekirdekli Apple A11 Bionic işlemcisi ile çok güçlü ve çok hızlı olarak karşımıza çıkıyor. Oldukça güçlü bir işlemci olan Apple A11 Bionic, RAM olarak ise iPhone X’de 3 GB RAM yer alacak.

 

 

Face ID; Yüzünüzde ki değişimleri algılayan ve yüzünüze uyum sağlayan iPhone X’de bir başkasının fotoğrafı ile cihazı yanıltıp açmak ise mümkün değil. Face ID, Apple Pay ile yapılan alışveriş ödemelerinde doğrulama yöntemi olarak da kullanılabilecek. Yüz tanıma teknolojisi, beraberinde Apple’ın kendi tasarımı olan Animoji adını taşıyan hareketli emojileri de getiriyor. Bunların yanı sıra Quad-LED True Tone flaş iPhone X’in bir diğer dikkat çeken özelliği.

 

 

 iPhone X, ön kamerada da portre modu ile beraber Portrait Lightning özelliğini sunuyor. iPhone X’in batarya performansı iPhone 7’ye kıyasla 2 saat daha uzun bir batarya performası vadediyor.

 

 

Apple, Kablosuz şarj teknolojisine sahip iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, AirPods ve Apple Watch Series 3 için özel AirPower şarj istasyonunu da duyurdu! Bu şarj cihazı gelecek yıl satışa sunulacak. 

ePttAVM.com’da uygun fırsat ve kampanyalarla sizde iPhone X sahibi olmak istiyorsanız buraya tıklayın.

Tüm iPhone X modelleri ve aksesuarları için buraya tıklayabilirsiniz.