Yılın en çok merak edilen cihazlarından Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus nihayet ön satışa çıktı. İşte karşınızda Samsung’un yeni amiral gemisinin özellikleri…

Samsung S9 12 megapiksel çözünürlüğe sahip tek arka ana kameraya sahipken, Galaxy S9 Plus iki tane 12 megapiksel ana kameraya ile karşımıza çıkıyor. S9 ve S9 Plus’ın kamera diyaframı f/1.5 ile f/2.4 arasında değişken bir yapıya sahip. Bu sayede daha düşük ışık olan alanlarda daha iyi fotoğraflar çeke bilmemize imkan tanıyor. Samsung S9 Plus’ın sahip olduğu iki kameradan biri geniş açıya sahipken diğeri ise telefoto özelliğini barındırıyor.

Qualcomm ve Samsung tarafından geliştirilecek 7 nanometre mimariye sahip işlemcilerin yer aldığı cihazlar, Samsung’un ürettiği 5,8 inçlik ekranla gelecek olan Galaxy S9 serisinde, Snapdragon 845 ve kendi geliştirdiği Exynos 9810 işlemcisini kullanacak.

Samsung Galaxy S9 modelinde, dört tanesi Cortex A53 ve diğer dört tanesi Cortex A73 olmak üzere toplamda sekiz çekirdeğe sahip olacak.

Galaxy S9 4 GB RAM ile gelirken S9 Plus 6 GB RAM ile karşımıza geliyor. Batarya gücü olarak ise S9 modeli 3.000 mAh’lik pille gelirken, S9 Plus 3.500 mAh gücünde bir pil yer alıyor.

Sizi emojiye dönüştüren kamera. Artık siz “siz” değilsiniz.
Yalnızca selfie çekerek kendi Artırılmış Gerçeklik (AR) versiyonunuzu yaratın. Sonra da duygularınızı emoji sticker ve video olarak paylaşın.

Ağır çekimde yeni seviye:
Ultra Ağır Çekim.
Süper hızlı sensörü sayesinde 960FPS hızında çekim yapın. İnanılmaz! Videolara Ultra Ağır Çekim ekleyerek veya bir anı vurgulayarak yönetmenlik yeteneklerinizi gözler önüne serin.

Gün ışığındaymış gibi çekin.

Gece maceralarınızı, hayran bırakan netlikte fotoğraflayın. F1.5 diyafram modu ve çoklu çerçeve parazit azaltma özellikleri ile donatılmış arka kamera, karanlıkta çektiğiniz fotoğrafların net ve parlak çıkmasını sağladığı için ek bir düzenleme yapmanıza gerek kalmaz.