700’den farklı insandan fikir alınarak ve deneyerek, 130 tane prototip kullanarak üretildiği söylenen iPhone kulaklıklarının hiç bilmediğiniz özellikleri…

 

1. Ortadaki düğmeye basınca, hemen bir şarkı çalıyor. Evet, bunu hepimiz biliyoruz. Şaşırmadık…

2. Bir daha basınca şarkıyı duraklatıyor. Yani çok normal bu evet tamam 🙂 

3. İki kere kısa kısa basınca bir sonraki şarkıya geçiyor.

 

4. Şimdi işleri biraz daha zorlaştıralım. Ortadaki düğmeye üç kez arka arkaya basarsanız şarkının en başına ya da bir önceki şarkıya dönüyor.

 

5. Şarkıyı pek beğenmediniz mi? sonuna mı gitmek istiyorsunuz? Yine iki kere hızlı basacaksınız ama ikinci basışta elinizi düğmede basılı tutun.

 

6. Şimdide şarkıyı geriye mi sarmak istiyorsunuz? üç kere hızlı basın ama üçüncüde elinizi çekmeden uzun basıp bekleyin…

 

7. Aramaya cevap vermek mi istiyorsunuz bu en kolayı. Bir kez orta düğmeye basıyorsunuz.

 

8. Sevgilinizle telefonda konuşurken, babanız mı arıyor? Eyvah! neyse sıkıntı yok. Orta düğmeye uzun basarsanız, ilk aramayı beklemeye alıp ikincisine geçebilirsiniz.

 

9. Sevgilinizle telefonda konuşurken, tanımadığınız bir numara arıyor ve cevap vermek istemiyor musunuz? Gelen aramayı reddetmek için ortadaki düğmeye basıp 2 saniye kadar basılı tutun yeter.

 

10. Bir telefon görüşmesini bitirmek için yine orta tuşa bir kez basabilirsiniz.

 

11. Bir güzellik yapıp gelen aramayı sesli mesaja yönlendirmek istiyorsanız da, orta düğmeye basılı tutmanız yeterli.

 

12. Telefon ana menüdeyken Siri ile konuşmak mı istiyorsunuz? Çok kolay… Yine tek bir tuşla Siri hazır. Ortadaki düğmeye basın ve basılı tutun.

 

13. Bonus: Ses açma kapatma tuşlarının herhangi birine basarak fotoğraf çekebilirsiniz.