Apple’ın kendine has görkemli lansmanı ile tanıtılacak olan iPhone 8 tasarımı Türkiye satış tarihi, fiyatı ve özellikleri ile ilgili detaylar kulaktan kulağa yayılmaya başladı.

iPhone 8’in fiyatı ne kadar, iPhone 8’in teknik özellikleri neler? Türkiye’ye ne zaman gelecek? Soruları şu sıralar teknoloji tutkunlarının merakını cezbediyor.

 

 

Apple iPhone’un 10. yılına özel olarak hazırladığı telefon, birçok önemli özelliği ilk kez iPhone kullanıcılarına sunacak. iPhone 8 henüz resmi olarak tanıtılmamış olsa da bugüne kadar telefonla ilgili birçok söylenti internete sızdırıldı.

10.yılına büyük yenilikler ile girmek isteyen Apple, su geçirmez ve kablosuz şarj desteği sunan bir iPhone modeli ile karşımıza çıkacak. Yeni cihazları üzerinde ince eleyip sık dokuyan Apple rakiplerini her konuda geri bırakmak istiyor.

iPhone’da home tuşunun olmayacağı bir süredir biliniyor. iPhone 8’de Touch ID ekranın altına konumlandırılarak sanal hale getirilmesi beklenen değişikliklerden birisi.

 

OnLeaks’ın paylaştığı görsellere göre iPhone 8 uçtan uca OLED bir ekrana ve paslanmaz çelik kenarlara sahip. Cihazın arkası tamamen camdan oluşurken çift kameranın dikey yönlü olduğu göze çarpıyor. Apple’ın arttırılmış gerçeklik için dikey kamerayı tercih ettiği düşünülüyor.

 

IPHONE 8’İN BATARYASI NASIL OLACAK?

iPhone 8, iPhone 7 ile aynı kasa boyutuna sahip olacak fakat içerisinde daha uzun kullanım ömrü sağlayacak olan bir bataryası olacak. Hatırlarsanız iPhone 7’nin bataryası 2.700 mAh, iPhone 7 Plus’ın bataryası ise 2.900 mAh kapasiteye sahipti. Bu da bizleri en az 3.000 mAh’lık kapasiteye sahip bir iPhone 8 beklediği anlamına gelmektedir.

 

ÇİFT SİM KART OLACAK MI?

Şu ana kadar çift SIM kartlı modelleri olmayan tek marka olan Apple, bu politikasını değiştirecek gibi görünüyor. Ortaya çıkan bilgilere göre çift SIM kartlı iPhone gelmesi muhtemel Çift SIM kart destekli bir iPhone modelinin global pazardan ziyade, çift SIM kartlı modellerin yoğun olarak kullanıldığı Hindistan ve Çin gibi ülkelerin pazarında yer alacağı tahmin ediliyor.

 

iPHONE 8 NE ZAMAN TANITILACAK VE NE KADAR OLACAK?

Tüm dünyanın merakla beklediği iPhone 8 ve iPhone 8 Plus, 17  Eylül 2017 tarihinde tanıtılması bekleniyor. Geçtiğimiz sene 7 Eylül’de tanıtılan iPhone bu sene için ön görülen tarihler bu yönde. Apple’ın kendine has görkemli lansmanı ile tanıtılacak olan iPhone 8’in Türkiye satış fiyatının ne kadar olacağı ise büyük merak konusu. iPhone 8 fiyatıyla ilgili Apple yetkililerinden bir açıklama yapılmamasına karşın iPhone 8 32 GB 3300 TL, 64 GB 3700-3800 TL, 128 GB 4300-4400 256 GB 4900-5000 TL, iPhone 8 Plus 32GB 3850 TL, 128GB 4350 TL ve 256GB 4800TL aralığında olması tahmin ediliyor.