Apple’ın iOS 11 güncellemesi yayınlamasının ardından bir anda dünyanın en büyük artırılmış gerçeklik platformu oldu. Artırılmış Gerçeklik (AR) uygulamalarını  tüm iOS yüklü cihazlarınızdan kullanabilirsiniz. Uygulamalar ARKit’i farklı farklı şekillerde kullanıyor: bazıları gökyüzünü daha güzel bir şekilde görmenizi sağlarken, bazıları gerçek dünyayla etkileşim içerisinde oyun oynamanızı sağlıyor.

     

          1- Night Sky

 

 

Night Sky, App Store’da Artırılmış Gerçeklik  (AR) desteği olan uygulamalar listesinde ilk sırada yer alıyor. Night Sky ile gökyüzündeki tüm yıldızları ayrıntılı bir şekilde kullanmış olduğunuz cihazınızdan görebiliyorsunuz. Uygulama ile birlikte tüm galaksiler hakkında bilgi de alabiliyorsunuz.

 

          2- Monster Park

 

 

Monster Park Artırılmış Gerçeklik (AR) sağlayan oyunlar listesinde yer alıyor.

 

          3-Fitness AR

 

 

Fitness AR, bisiklet parkurlarını ve gerçekçi maceları 3B harita içersinde sunuyor. Böylece her yeri keşfederek etkileyici bir şekilde paylaşabiliyorsunuz.

 

          4- Kings of Pool

 

 

Kings of Pool sayesinde artık bilardo severler, bilardo oynamak için salonlara gitmek zorunda değil. Kings of Pool uygulaması sayesinde bilardo salonu size geliyor.

 

          5-Human Anatomy Atlas 2018

 

 

İnsan Anatomisi Atlası uygulaması ile beraber insan vücudunu tamamen bir gerçeklik içerisinde keşfedebilir, insan organlarını inceleyebilirsiniz. Anatomiyi çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

 

          6- AR MeasureKit

 

 

AR MeasureKit’i yüzeyleri ve çizgileri ölçmek için kullanabilirsiniz.

 

          7- IKEA Place

 

 

IKEA Place uygulaması ile birlikte IKEA mağazasından istediğiniz eşyayı seçerek AR özelliğiyle birlikte eşyanızın eviniz ile uyum içerisinde olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

 

          8- Euclidean Lands

 

 

Euclidean Lands, AR’daki bulmacaları çözmenize yarayan bir arttırılmış gerçeklik desteğine sahip güzel bir oyun.

 

          9- Splitter Critters

 

 

Splitter Critters, dünyayı parmağımızla kaydırıp, yaratıcıları uzay gezilerine yönlendirmek için yeniden düzenleyebileceğiniz bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Splitter Critters, çok tehlikeli gezegenleri, zorlu bulmaca ve yeni şekillerde düşünmenizi sağlayacak.

          10- Magic Plan

 

 

Magic Plan ile evinizi baştan yaratabilirsiniz.