Intel, drone kullanarak gösteri yapmayı giderek üst seviyelere çıkartıyorlar. Geçmişte drone’larla farklı gösterilere imza attılar. 2016 yılında 500 drone’la ışık gösterisi yapmışlardı. Daha önce 100 drone’la yapılan ışık gösterisi rekorunu 500 gibi bir sayıyla geçerek dünya rekorunu da kırmışlardı. Super Bowl LI’deki Lady Gaga’nın konserinde drone’lar koreografi yapmışlardı. Geçtiğimiz Eylül ayında, Wonder Woman filmine özel drone’larla gösteri yapmışlardı. Şimdi ise Intel’in drone koreografisi CES 2018 açılış gösterisiyle damga vurdu.

Intel, CES 2018 açılışına özel gösteride tek bir bilgisayar üzerinden 100’den fazla drone’u uçurarak bir dünya rekorunu daha kırdı. Intel CEO’su Brian Krzanich, Las Vegas’ta gerçekleştirilen CES 2018’deki açılış konuşmasında, rekorlar kitabına giren 100 Shooting Star mini drone ışık gösterisini sundu.

Mini Drone’ların yapmış olduğu efsane gösteriden görüntüler…

 

Intel’in geliştirdiği yeni Yerinde Konumlandırma Sistemi, Intel Shooting Star Mini drone’lara güç veriyor. Bu sistemi kullanarak Intel Shooting Star mini drone’ları ışık şovlarını oluşturuyor, kapalı alanlarda GPS navigasyon teknolojisi olmadan uçuş yapabiliyorlar. Mini drone’lar 4 milyondan fazla renk kombinasyonu ve göz kamaştırıcı efektler yaratabiliyorlar.