Japonların uzun yaşam sırlarının verildiği; “Hayat” anlamına gelen “İKİ” ve “amaç” anlamına gelen “GAİ” sözcüklerinin birleşiminden oluşan bir kitaptır İKİGAİ.

Asıl önemli olan şeyin uzun yaşamaktan ziyade, yaşadığınız anı olabildiğince kaliteli olmasına yönelik tavsiyelerin bulunduğu, Japon kültürüne ağırlık veren bir kitap.

“Japonya’da tanışan iki İspanyol yazar Japonya’nın Okinawa şehrinde yaşayan insanların olağan dışı uzun ömürlerini (100.000 kişiden 24.055’i 100 yaşın üzerinde) araştırmaya başlıyorlar. Karşılarına “ikigai” adı verilen bir kavram çıkıyor. İkigai; sabah sizi uykusundan uyandıran yani hayatınıza anlam katan şey diyebiliriz. Bilinçli bir insan için hayatın bir dönemi ikigainizi bulmak (burada eğitimin önemi ortaya çıkıyor), diğeri ise ikigainizle meşgulken “akış halini” yakalamak. Akış haline geçtiğinizde sizin için artık zaman, mekan gibi kavramlar önemini yitiyor. Kitapta bu değerler ile ilgili dünyanın her yerinden farklı ve orijinal örnekler veriliyor.”

Bu kitap size “hayatınızın amacı şu, şu olsun” demiyor. Yani klasik bir kişisel gelişim kitabı değil. Hayat amacınızı yani kendi ikigainizi bulmanız gerekiyor. Kendi ikigainiz sabah uyanma sebebiniz olacak. Mutlu olmadığınız şey için değil heyecan duyduğunuz ve mutlu olduğunuz bir sebep bulmalısınız kendinize. Bu kitap size kaliteli bir yaşamın sırlarını verecek.

Satın Almak İçin Tıklayınız