Yaz aylarını cildimiz açısından en hasarsız şekilde atlatmanın ilk kuralı güneşten doğru şekilde korunmaktadır. Bunlar için şu birkaç basit adımı takip edebilirsiniz;

  • Öncelikle cildinize uygun hem UVA hem de UVB içeren bir güneş koruyucuya ihtiyacınız var. Hem yüzünüz hem de vücudunuz için çantanızdan çıkarmamanız gereken bu ürünlere yatırım yapmaktan çekinmeyin. Bunu, sağlığınız için yaptığınız bir yatırım gibi düşünebilirsiniz.

En Etkili Güneş Kremleri İçin Tıklayın

  • Kocaman hazır şapkalar her sezon olduğu gibi bu sezonda oldukça moda. Özellikle üzerinde yazılar bulunan modeller son derece revaçta. Yaz ayında büyük şapkalar kullanmak göz altlarınızı ve burun çevrenizi kızarıklıklara ve çillenmelere karşı koruyacaktır.
  • Mümkün olduğu kadar saat 11.00 ile 15.00 saatleri arasında acil bir işiniz yoksa dışarıda dolaşmayın. Kapalı mekanlarda bulunan işlerinizi bu saatlere denk getirebilirsiniz.
  • Güneşi direk kendine çekmeyen açık renk kıyafetler seçmeye çalışın ancak bu kıyafetler aynı zamanda nefes alabilir özellikte olsun ki cildiniz sıcaktan tahriş olmasın.
  • Son olarak her şeyden önce bol bol su içmelisiniz ki yaz sıcaklarında su kaybına karşı koyabilesiniz. Böylece vücudunuz susuz kalıp kurumaz ve pigmentasyon oluşmaz.