Her yıl olduğu gibi bu yıl da gamer’ların merakla beklediği oyun sektöründeki hareketlilik yılın üçüncü çeyreğiyle beraber canlanmaya başlıyor. Özelliklerin artması ile beraber oyunlardaki detaylar çok daha gerçek olmaya başlarken, oyun tutkunları merakla yeni oyunları bekler oldu. Yılın son çeyreğine girerken, dünyaca ünlü oyun yapımcıları ses getirecek oyunlarının tanıtımlarını yayınlamaya başladılar.
İşte yakın zamanda çıkacak, merakla beklenen oyunlar 

 

1- Battlefield 5

2. Dünya Savaşı’nın daha önce hiç görülmemiş bir betimlemesiyle özüne dönen seride, Battlefield V ile insanlık tarihinin en büyük çatışmasına girin. Çok haritalı Grand Operations gibi yepyeni çok oyunculu deneyimlerde manganızı zafere taşıyın. Tek oyunculu War Stories harekatında dünyanın dört bir yanında savaşın. Özel askerler, silahlar ve vasıtalarla Bölüğünüzü kurduktan sonra Tides of War’da genişleyen bir serüvene katılın. Bu, bugüne kadarki en ateşli, en sürükleyici ve en yenilikçi Battlefield. Bir daha asla aynı olmayacaksınız.

 

2- Assassin’s Creed Odyssey

Geçtiğimiz yıl satışa sunulan Assaassin’s Creed Origins ile seriye adeta seviye atlatan Ubisoft, bu düzeni bozmadan devam ettirecek gibi görünüyor. Hatırlanacağı üzere Origins’de suikastçı tarikatının doğuşuna tanıklık etmiştik. Ayrıca Ubisoft devasa bir harita ve uzun oynanış süresiyle seriye yeni bir soluk kazandırmıştı. Şimdi ise Assassins Creed Odyssey ile macera kaldığı yerden devam edecek.

 

3- Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077, Oyun  PS4, Xbox One ve Windows platformlarında oynanabilecek. Masa üstü oyunu Cyberpunk 2020’den uyarlanan oyun, 6 ayrı bölgeden oluşan Kaliforniya eyaletine bağlı Night City adlı bir açık dünyada geçiyor. First-person bakış açısıyla oynanacak oyunun sonu, karakterin oyun içerisinde aldığı kararlara göre değişecek. Oyunun bir gecikme olmazsa 2019 ortalarında piyasada olması bekleniyor.

 

4- Gears 5

Dünya parçalanmanın eşiğinde. İnsanlığın teknolojiye olan güveni, kendi yıkımlarını da beraberinde getirdi ve düşmanlar hayatta kalanları yok etmek için toplanıyor. Kait olarak en büyük ve en güzel Gears dünyasında seyahat ederek Locust’un kökenlerini ortaya çıkarın ve geriye kalanları korumak için ekibinizle birlikte savaşın.

 

5- The Last of Us: Part 2

Heyecanlı, yürek parçalayıcı ve duygu yüklü bir macera sizi bekliyor – Naughty Dog’un fenomen olmuş oyununun devamında Ellie ve Joel destansı bir yolculuk için geri döndü.

 

6- Metro Exodus

Yıl 2036.
Nükleer savaş dünyayı harap ettikten çeyrek yüzyıl sonra, hayatta kalan birkaç bin kişi, Metro tünellerinde, Moskova’nın yıkıntıları arasından hayata sarılıyor. Zehirli elementlere karşı mücadele ettiler, mutasyona uğramış yaratıklar ve paranormal dehşetlerle savaştılar ve iç savaşın hiddetine maruz kaldılar. Fakat şimdi Artyom olarak, Metro’dan kaçıp felaket sonrası Rusya’dan, Doğu’da yeni bir yaşam arayışına uzanan inanılmaz, kıtalar arası bir yolculukta Spartan Rangers çetesine liderlik etmelisin.
Dmitry Glukhovsky’nin romanlarından ilham alan Metro Exodus, Artyom’un hikayesine şimdiye kadarki en büyük Metro macerasında devam ediyor.

 

7- Control

Nişan oyunu olarak geçen bu oyun Federal Kontrol Bürosu’nda yaşanıyor ve oyuncular büro müdürü Jesse Faden ile maceraya atılıyor. Silahlar, kalkanlar ve sınırsız aksiyonun yüksek grafiklerle birleşmiş hali Control, özellikleri ile beklentileri arttırmış durumda.

 

8- Death Stranding

Bu yılın en çok konuşulan oyunu olan Death Stranding, Grafiklerin üst düzey olduğu oyunda, doğa olayları dahi incelikle işlenmiş. Oyun sadece PS4’e gelecek.

 

9- Tom Clancy’s The Division 2

Washington D.C. ulusal yıkıma karşı ayakta kalması gereken tek şehirdi, ancak pek çok tehditle yüzleştikten sonra yok olmanın eşiğine geldi. Division için artık risk daha büyük; Washington D.C. çökerse, tüm ulus çöker. Günümüzün sivil rütbelileri olarak siz ve takımınız, salgından sonra toplumun çöküşünü durduracak son umutsunuz.
Tom Clancy’s The Division” oyununu yapan ekip tarafından geliştirilen “Tom Clancy’s The Division 2“, keşfetmenin ve karakter geliştirmenin önemli olduğu, Washington DC’de geçen açık dünya bir aksiyon nişancı RPG oyunudur. Bu dinamik ortam serinin temel özgünlüğünü ve taktiksel kararlarını RPG aksiyon, ticaret ve daha önce görülmemiş özelliklerle birleştiriyor. Ana görevlerden çekişmeli PvP modlarına kadar pek çok etkinliği tek başınıza oynayarak veya en fazla 4 kişilik bir takım ile çevrimiçi ortak oyuna katılarak tamamlayın.

 

10- Forza Horizon 4

Dünyanın en büyük otomobil festivalinde dinamik mevsimler her şeyi değiştiriyor. Paylaşımlı bir açık dünyada güzel ve tarihi İngiltere’yi ister tek başınıza, isterseniz de başkalarıyla ekip kurarak keşfedin. 450’den fazla arabayı toplayın, modifiye edin ve sürün. Yarışın, becerinizi gösterin, yaratın ve keşfedin. Horizon Süper Starı olmak için kendi yolunuzu siz belirleyin.