Mobil fotoğrafçılığın yükselişte olduğu bu günlerde sosyal medya mecralarına koyulan güzel fotoğrafların tamamı neredeyse elimizdeki cep telefonlarından çıkıyor. Telefon üreticileri de kullanıcılar için her yeni seride daha iyi kamera için birbirleriyle yarışıyorlar. Ancak iyi fotoğraflar için sadece kamera değil, çekim sonrası yapılan düzenlemeler de ortaya çıkan görsel kalitesini oldukça etkiliyor. Peki fotoğraflarınızda harikalar yaratacak en iyi fotoğraf düzenleme programları nelerdir, gelin birlikte bakalım.

VSCO CAM

Hem fotoğraf düzenleme hem de güzel bir kamera uygulaması olan Vsco Cam güzel fotoğraflar yaratmanın tek adresi diyebiliriz. Vsco Cam kaliteli filtreleri ile çektiğiniz fotoğrafları bambaşka bir havaya sokuyor. Filtreleri kullanırken seviyeyi sonda yani 12 limitinde kullanmamaya dikkat ederek en fazla 8 seviyede fotoğrafın rengini bozmayacak şekilde derecelendirme yapabilirsiniz. Vsco Cam’i IOS ve Android telefonlara ücretsiz indirebilirsiniz.

 

SNAPSEED

Snapseed, güçlü fotoğraf düzenleme filtrelerine sahip bir Google uygulamasıdır. Akıllı telefonlarınızda veya tabletlerinizde kullanabileceğiniz Snapseed uygulaması birçok profesyonel fotoğrafçı tarafından yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bu uygulama sayesinde fotoğraflarınızın en detay ayarlarını yapabilir, hatta istenmeyen nesneleri bile silebilirsiniz. Uygulamada 29 farklı araç ve filtre bulunmaktadır. Her fotoğrafçının ve kullanıcının telefonunda bulunması gereken bu uygulamayı ücretsiz indirebilirsiniz.

 

ADOBE PHOTOSHOP EXPRESS

Oldukça popüler olan Adobe Photoshop Express uygulaması ise online fotoğraf paylaşımı ve düzenlemesine olanak sağlıyor. Bu uygulama sayesinde fotoğraflarınızı rötuşlayıp onarabiliyorsunuz. Anlık görüntülerinizi birer sanat eserine dönüştürebilen Adobe Photoshop Express uygulamasını ücretsiz indirebilirsiniz.

 

YOU CAM MAKEUP

Fotoğraflarınızın üzerinde pek çok düzeltme ve makyaj yapma imkanı sunan Youcam Makeup uygulamasıyla cilt tonunuzdan, göz renginize, diş beyazlığınıza kadar düzeltme yapabilirsiniz. YouCam Makeup sayesinde fotoğraflarınız üzerinde çeşitli makyaj ve saç tipleri deneyerek yeni bir tarz oluşturabilirsiniz. Bu uygulamayı IOS ve Android telefonlarda ücretsiz indirebilir fotoğraflarınızın keyfini çıkarabilirsiniz.