1- Türkiye’nin yüzünü güldüren usta bir tiyatrocu ve oyuncu olarak çocuğunuzda sizi en çok güldüren hareket nedir?

 

Her şey… Ali, artık bir delikanlı, ama çocukluğundan bu yana mizah zekâsı yüksektir. Birlikte çok güleriz. Hemen her konuyla ilgili onun yorumunu merak ederim.

 

2- EPttAVM Mayıs ayında 4.Yaşını kutluyor. Bu sene 175. Yaşını kutlayan PTT’nin e-Ticaret sektöründe de faaliyet göstermesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

PTT’nin 175. Yıllık geçmişi her birimizin ailesinin adeta köklerine uzanıyor… Cumhuriyet’ten daha eski bir iletişim ağı… günümüzü yakalamış, zamana uymuş olması elbette hoş bir gelişme…

3- Bir röportajınızda ‘Ali’ yi erkek gibi değil insan gibi yetiştiriyorum ‘ demişsiniz. Kadınların erkek çocuklarını yetiştirmesi konusundaki görüşlerinizi yol gösterme niteliğinde paylaşabilir misiniz?

 

Ali’nin hiçbir arkadaşından kız yada erkek olması önemli olarak bahsedilmez bizim aramızda… evimize gelen misafirlerden ya da yanımızda olmayan 3.kişilerden bahsederken de biz ayrımcı bir dil kullanmadık ki, Ali öyle bir duyguyu hissetmesin. Maalesef ailelerin çocuğa neyi söylediğinden çok kendilerinin nasıl yaşadığı önemli. Ayrımcılık için de bu böyle, başka konularda da… iyi ve doğru bir insan olmanın çok evrensel kuralları var ve aslında herkes bunları bilir. Önemli olan uygulayabilen, öyle yaşayan insan olabilmek. Herkesin özgürlüğü bir başkasının özgürlüğü ile sınırlı! Kimse kimsenin özgürlüğünü kısıtlayarak yaşayamaz, başkası üzerinde bir hak iddia edemez.

4- Annelerin çocuklarını yetiştirirken kendi anneleri dışına bir rol modele ihtiyaçları olduğunu düşünüyor musunuz?

 

Annenin kim olduğu, ikisinin arasındaki ilişki gibi dengeler önemli… herkesin hayatında farklı konularda farklı rol modeller olabilir… kimden neyi ne kadar doğru aldığınız da çok önemli, rol modelinizin doğru davranıp davranmadığı da çok önemli!

 

 

5- Oynadığınız filmlerin pek çoğunda güçlü, ayakları yere sağlam basan kadınları canlandırıyorsunuz. Size göre güçlü kadın kavramının tanımı nedir? İlla her kafasına eseni yapıyor olmak ya da kendi parasını kazanıyor olmak mıdır güçlü kadın?

 

Elbette kafasına eseni yapmak özgürlük  değil… maddi bağımsızlık da şart değil ama günümüz dünyasında önemli kriterlerden biri. Fakat asıl önemli olan doğruları bilmek, yanlışların karşısında duracak cesarete sahip olmak. Maddi açıdan rahat olup, saçma sapan kısıtlamaları kabul edebilen de pek çok kadın var maalesef…

6- Son zamanlarda en çok sinema projeleri ile görüyoruz sizi. Tiyatro ya da dizi projeleri nasıl gidiyor? Sürpriz çalışmaların içerisinde görebilir miyiz sizi yakın zamanda?

 

Gönlüme sinen bir oyun bulup sahneye çıkmayı çok istiyorum ama henüz öyle bir oyun bulamadım. Yakında televizyonda şaşırtıcı ve eğlenceli bir proje ile ekranda olacağım.

7-Bu güne kadar oynadığınız karakterler arasından hangisine kendinizi en yakın hissettiniz?

 

Hepsini çok sevdim elbette… hepsinin yeri ayrı. Zaman zaman farklı karakterlerimi özlüyorum. Şu olayı o karakter yaşasa ne tepki verirde acaba dediğim anlar oluyor mesela! Ama sen hiç ateşböceği gördün mü oyunumdaki Gülseren karakterinin yeri bir başka. Benim için yazılmış bir oyundu ve ben bir karakterin 7 yaşından 70 yaşına tüm hallerini 2,5 saatlik bir oyunla sahneliyordum. Her oyuncunun başına gelemeyecek kadar iyi bir projeydi. Oynaması çok iştahlandıran bir karakterdi.

8- İnternetten alışveriş ile aranız nasıl? Ne sıklıkta internet alışverişi yaparsınız ve en çok hangi ürün gruplarını internetten almaya özen gösterirsiniz?

 

Maalesef hiç böyle bir alışkanlığım yok… ben görerek dokunarak alışveriş yapanlardanım hala..

9- Evinizde en çok kullandığınız küçük ev aleti hangisi?

Kahve seviyorum… türk kahvesi makinam en çok kullandığım sanırım…

 

Editörün Önerisi: Türk Kahvesi Makinesi için tıklayınız