Çocuklar için güneş çok faydalıdır. Çocukların yiyeceklerden aldığı D vitamininin vücuda yararlı hale gelebilmesi için güneşlenmeleri gerekiyor. Ancak çocukları güneşin zararlı etkilerinden korumak için güneşlenme doğru zamanda ve doğru şekilde olmalıdır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken belli konular vardır.

Öncelikle güneş ışınları çocuklarımızın hassas ciltleri açısından son derece dikkat edilmesi gereken bir konu. Bu yüzden çocuklara özel içeriklerle geliştirilmiş olan ve 50 SPF koruma faktörlü olan güneş kremleri tercih edilmelidir. Çocuklarınız dışarı çıkmadan 15-20 dakika önce güneş kremleri kullanılmalıdır ve her 2 saatte bir tekrarlanmadır.

ePttAVM.com’da bulabileceğiniz birbirinden farklı çocuk güneş kremleri arasından sizin için seçtiklerimize mutlaka göz atın:

  • Kiss My Face çocuklar için mineralli güneş kremi SPF 30 (Glutensiz)
  • Garnier Ambre Solaire çocuk güneş koruyucu krem SPF 50
  • Ostwint Professional güneş kremi SPF 50 Çocuklara
  • Enjoy Kids çocuk güneş kremi SPF 50+

İncelemek için tıklayabilirsiniz.

Çocuklar, saat 11.00 ile 15.00 arasında direkt güneşe çıkarılmamalı ve çocuklar güneşe çıkarılırken güneş kremlerine ek olarak kıyafetlerine de dikkat edilerek güneşin zararlı ışınlarından korumamız mümkündür.

Bu konuda özellikle tenine doğrudan güneş ışınları gelmesini engelleyecek ince yapılı ve açık renk giysileri tercih edilmeli, ayrıca UV korumalı kumaş ile üretilmiş kıyafetler tercih edilmelidir. Çocuklar için kıyafetler konusunda dikkat edilmesi gereken diğer konular ise gözük ve şapka kullanımıdır.

 

Çocuklarınızın ihtiyacı olan güneş gözlükleri ePttAVM.com’da. İncelemek için tıklayabilirsiniz.