Bu yıl 19.’su düzenlen Coachella Müzik Festivali diyince herkesin aklına ilk gelen, California güneşi altında harika bir insan topluluğu, iyi müzik ve eğlenceli bir hafta sonu demek. Bu sene iki ayrı hafta sonu olan Coachella Müzik Festivali, 13 – 15 Nisan ve 20 – 22 Nisan tarihlerinde tüm katılımcılarını limitsiz eğlence, müzik ve unutulmaz bir atmosfer yaşattı.

Aslında her şeyi başlatan şey 1995 yılında California’da Empire Polo Club’da gerçekleşen Pearl Jam konseri oldu. Grubun biletleri satan aracı kurumla yaşadığı sorun sonrasında Los Angeles konseri iptal edilmiş ve onun yerine rota California’ya çevrilmişti. Böylece Empire Polo Club’ın konserler için ne kadar elverişli olduğu görülmüş oldu. Yalnızca dört yıl sonra da Coachella ilk edisyonuyla aynı alanda binlerce müzikseveri bir araya getirdi.

Coachella 2018’de kimler sahne aldı?

Bugün dünyanın en popüler müzisyenlerinden biri olan Beyoncé bu sene muhteşem sahne şovları ile Coachella Müzik Festivali’nde gelenlere unutulmaz anlar yaşattı.

Empire Polo Club’ı dolduracak kitle Eminem ve The Weeknd gibi yıldızları da sahnede gördü. Eminem zaten rüştünü çoktan ispat etmiş bir isim. The Weeknd ise çağımızın genç ve yetenekli pop yıldızı, üstelik yeni bir albüm de yayınladı.

Jamiroquai, Migos, Vince Staples, alt-J, The War On Drugs, LP ve çok daha fazlası bu yıl Coachella sahnesinde idi.

Coachella, megastarları ağırlayacak ama tüm bunların yanında usta sanatçıları da dinleyicile buluşturdu. Kim mi bunlar? Üç farklı dönemden üç isim: Chic, David Byrne ve Jamiroquai.

19. Coachella Müzik Festivali’nden geriye kalan renkli kareler;