Moda dünyası 2018 yılı yaz modası adına her kategori için trend olan parçaları belirlerken, güneş gözlüklerinde de durum koleksiyonların tanıtılmasıyla beraber netleşmeye başladı. 2018 yaz döneminde yılının en şık, en iddialı, sıra dışı ve yaratıcı tasarımlarını sizin için inceledik.

1.İnce Görünümlü Güneş Gözlükleri

İnce görünümlü kaşa kadar uzanmayan bir stil. Genellikle koyu renkli bu tarz bayanlara çok ayrı bir hava katmaktadır. Siyah rengin yanında yeşil, kahverengi, mavi renkleri de mevcuttur.

2.Şeffaf Güneş Gözlükleri

Son dönemim popülaritesi olan şeffaf güneş gözlükleri bu senede markalrın favorileri arasında yer alıyor. Özellikle ünlülerinde çok fazla ilgi gösterdiği bir güneş gözlüğü. Hem dışarı da hem de içeride gözünüzden çıkarmadan kullanım kolaylığı sağlıyor.

3. Kedi Gözü Model Güneş Gözlükleri

2018 sezonunda, kedi gözleri tekrar moda oldu. Birbirinden farklı renklere sahip bu gözlükler birçok kişi tarafından kullanılmaya başlandı bile. Bu gözlüklerin neredeyse tüm modelleri bu yılın trendi diyebiliriz. Maksi boy modellerden funky modellere kadar kedi gözlerinin her çeşidini görebilmekteyiz.

4.Çok Abartılı Dekoratif Güneş Gözlükleri

Bu güneş gözlükleri normal günlük kullanım için değildir. Parti ve çok özel yerler için düşünülebilir. Örneğin yaz günlerinde gece kulüpleri için harika olabilir. Bunun yanında çılgın partiler içinde kullanılabilir. Özellikle çiçek desenli olanları çok tercih edilmektedir.

5.İnce Kenarlı Desenli Modeller

Bu tarzda genellikle çerçevenin üst kısmı genellikle plastikten alt kısmı ise metalden olmaktadır. Yuvarlak ya da kare şekilleri en çok beğenilen modellerinden. Kaş çizgisine kadar uzanarak göz yapısını kaplamaktadır. Güneş karşı iyi koruma sağlamaktadır.