Doğal makyajın öncüsü, ünlü kozmetik tasarımcısı ve makyaj uzmanı Bobbi Brown, kendi adını taşıyan kozmetik markasıyla harikalar yaratmaya devam ediyor. Tabii O’nun da bazı sırları var bizde şimdi sizler için Bobbi Brown ile makyajınıza nasıl ışıltı katacağınızı inceledik.
İlk olarak ışıltılı bir cilt için en önemli olan nokta cilt bakımı ve cildin temiz olmasıdır. Makyajınıza başlamadan önce mutlaka cildinizin temiz olduğundan emin olun ve kesinlikle cildinizi nemlendirin.
Cildinizi Nemlendirdikten sonra,
Corrector ve Concealer sürerek göz altı bölgesini aydınlatın. Tazelenmiş ve zinde bir görünüm için uygulamayı gözün iç köşesine ve ayrıca kirpik çizgisine mümkün olduğunca yakın yapın.
Hafif bir ışıltı için;
Renkli nemlendiricinizin veya fondöteninizin altına aydınlatıcı bir balm uygulayın. Renkli nemlendiricinizin veya fondöteninizin üstüne ise ince bir katman halinde cilt tonunu eşitleyen aydınlatıcı pudra sürün. Ya da makyajınızı tamamladıktan sonra parmak uçlarınızla yanaklarınıza Soothing Balm uygulayın.

 

Gözleri ön plana çıkarmak için,

Işıltılı ve ışığı yansıtan bir far seçin ve bunu göz kapağının üstüne ve kaş kemiğinin altına uygulayın. Podyumlardan ilham alan görünüm için, gözün iç köşesine ve alt kirpik çizgisi boyunca hafifçe uygulayın.

Bobbi Brown Ürünlerini İncelemek İçin Tıklayın