Bebeklerimizin rahat ve sorunsuz bir şekilde hareket edebilmesi, uyuyabilmesi, oyun oynaması için kullandığınız bebek bezleri büyük önem taşır. Bebek bezleri erkek bebek ve kız bebek olarak ikiye ayrılıyor. Ne farkı var derseniz cinsiyetin büyük önemi var; Sıvının yayıldığı bölgeye göre bez üreticileri o kısmın emiciliğini arttırıyor. Böylece bebek bezleri daha uzun süre kuru kalıyor.

Bebek bezleri seçiminde ikinci dikkat etmemiz gereken konu ise bebeğinizin kilosudur. Bebeğinizin kilosunun üstünde veya altında bez takmaya çalışırsanız, sızdırması ve sıkması kaçınılmaz sonuç olacaktır. Bu da bebeğinizin rahatsız olmasına neden olur.

bebek-bezi-önerileri

Emiş gücünün kuvvetli olması gerekir çünkü bebeğinizin altının kuruluğu hem rahatlığı hem de hijyenik açıdan önemlidir. Bebeğinizin pişik olmaması için bezinin emiş gücü büyük önem taşır.

Cilt tahrişi olmaması içinde bebek bezinin hava aldırıyor olması gerekir. Eğer bebek bezi hava aldırmaz ise bezde zararlı bakteriler oluşumuna ve cilt de kızarıklıklara sebebiyet verebilir.

Bebeğinizin rahat hareket edebilmesi için de bebek bezindeki yan bantların ergonomik olması gereklidir.

Bunlara dikkate ederek seçiminizi yaptığınızda bebeğinizin altı kuru kendisi mutlu olacaktır. Bebek bezi kampanyalarını görmek için tıklayınız