1. Erkek kıyafetleri tasarlıyor ve stylingini yapıyorsunuz nelerden ilham alıyorsunuz, stilini beğendiğiniz ve takip ettiğiniz bir ünlü var mı

Ben her zaman yurtdışı seyahatlerimde sokaklardaki halktan ilham alırım ve tabii ki Pinterest, Pitti Uomo Floransa Erkek Fuarı, yabancı moda dergi yayınları, bloglar ve dünyaca ünlü isimlerden, müzisyenlerin video kliplerinden ve tabii ki son sezon defilelerinden ilham alıyorum. Ünlü olarak yok ama tasarımcı ve bloggerlar var.

 

  1. Sizce Türkiye’de en iyi giyinen erkek kim?

Deneysel, yenilikçi ve cesur olarak stylist arkadaşım Umut Eker, organizasyon ve ajans sahibi Uğurhan Akdeniz, Önder Öztarhan, mimar Mehmet Yücebaşoğlu, mimar ve müzisyen Derin Sarıyer, müzisyen Can Bonomo, moda editörü Serhat Şengül ve Kaner Kıvanç ve tabii ki Rahmi Koç

  1. İnternetten alışveriş yapıyor musunuz? / Alışveriş yapıyorsanız daha çok ne tarz ürünler alıyorsunuz internetten.

Çok Çok az. Ben devamlı kıyafetlerle iç içe olduğum ve yurt dışı seyahatlerimde alışveriş yaptığım için, ayrıca internetten yapmama gerek kalmıyor ama birkaç tane takip edip alışveriş yaptığım yabancı site var.

 

  1. Sosyal medyayı oldukça iyi kullanıyorsunuz ve gördüğümüz kadarıyla her ünlü isme olduğu gibi sizin İnstagram gönderilerinize de çok fazla eleştiri geliyor. Bu tarz durumlarla nasıl başa çıkıyorsunuz, motivasyon kaybı yaşıyor musunuz?

Özel hayatımı ve arkadaşlarımla olan eğlencemi koymuyorum, genelde iş ile alakalı kıyafet ve moda veya gittiğim yerlerden farklı doğa görüntüsü ve özel manzara paylaşıyorum.

  1. Room markasını araştırırken Room markası ile ilgili Google’da en çok aratılan şeyin ‘Room Teşvikiye fiyatları’ olduğunu gördük. İnsanlar tasarım kıyafetlerden fiyatlarından dolayı korkuyor olabilir mi? Sizce tasarım kıyafetlerin fiyatları abartılıyor mu?

Korkuyor olabilir ama artık tasarım fiyatları da eskisi gibi değil. Gayet satın alınabilir. Bizim markamız Room Teşvikiye bir showroom, mağaza değil zaten satış yapmıyoruz ama tasarımcı ile halkı buluşturuyoruz.

 

  1. Hayat kurtaran rujunuzun rengini ve markasını öğrenebilir miyiz?

Ben tam bir kırmızı ruj delisiyim hiç sürmemekle birlikte 50 ye yakın farklı tonda kırmızı rujum var. Neden devamlı kırmızı ruj aldığımı ve sürmediğimi bilmiyorum 🙂

 

 

  1. Sizi bir gün hayır işi organizasyonu organize ederken görüyoruz bir gün sandık müşahidi olarak. Oldukça aktif ve hayatın içindesiniz. Bu güzel enerjiyi nasıl toparlıyorsunuz, birkaç sır vermek ister misiniz?

Tamamen pozitif bir hayat bakışı, enerjik olmak, sosyal olmak, insan sevmek ve hayatını iyi yönetmekle alakalı bir şey.  Spor ,iş hayatı, organizasyonlar, ev ve arkadaşlarla sosyal hayat hepsi özel zaman ve ilgi isteyen ve sizin de çok enerjik,aktif ve dinamik olmanızı gerektiren bir denge. Ben kendimi gündüz hiç evde koltukta otururken, uzanırken görmedim diyebilirim. Hiç TV seyretmem ve evde zaman geçirmem. Hareketlerim, yürüyüşüm, okumam, yazmam, elim falan da çok hızlıdır benim. Her şeye yetişirim ama uykumu da iyi alırım. Tek şarj şeklim, uyku benim.

 

  1. Dizilerde styling yaparken karakterleri giydirmeden önce senaryoyu baştan aşağı okuyor musunuz? Nasıl seçim yapıyorsunuz?

Tabi ki bir oyuncu, yönetmen gibi senaryoyu çok iyi okumak zorundasınız. Özellikle projenin başındayken karakter analizini iyi yapmak lgerekmektedir. Bu aşamalarda zaten yönetmenle devamlı kontak halinde oluyoruz ve beraber bir karakter ve gardırop yaratıyoruz.

  1. Hangisi olmazsa olmaz? Filtre kahve, Türk kahvesi, bitki çayı?

Yeşil çay

NOT: Editörün tavsiyesi yeşil bitki çayları için tıklayınız; Bitki Çayları

 

  1. Sizin gözünüzden bu yazın plaj modasına dair birkaç ipucu alabilir miyiz?

Beyaz olan her şey, doğal kumaşlar ve etnik tarzda bol aksesuar.

 

  1. Eşiniz Kıvanç Bey’le birlikte tasarım yapacağınız bir projede çalışacak olsaydınız nasıl bir konsept olmasını isterdiniz? Birlikte çalışmak kolay olur muydu sizce?

Bir motosiklet giyim, deri ceket, kask, aksesuar vs markası yaratsak birlikte harika yapardık bence.