Bahçelerde Yaz Sevinci

Yaz sıcaklarının kendini göstermesi ile birlikte bahçelerde yaz hazırlığı hızlanmaya başladı. Size vereceğimiz birkaç aydınlatma fikri ile siz de bahçenizi yaza hazırlayabilirsiniz.

Bir bahçeyi en iyi yansıtacak ve akşamları da keyifli vakit geçirilmesini sağlayacak olan en önemli detay aydınlatmadır. Gündüz bahçe keyfinizi gece de devam ettirmek istiyorsanız aydınlatma unsurlarını kullanarak çarpıcı bir bahçe yaratabilirsiniz. Aplik ve fenerlerin yanı sıra bazı bölgelerde aydınlatmalarla vurgular yapabilirsiniz. Ağaç dallarında, çiçeklerin arasında, yürüme yolunda, bahçe yolunun kenarlarında bahçe aydınlatma fikirleri ile eşsiz bir alan kurgulayabilirsiniz.

Ağaç ya da bitkilerin arasına yerleştireceğiniz çakıl taşlarına aydınlatmalar kurgulayabilirsiniz. Bahçenizi çevreleyen duvarları da aydınlatma için kullanabilirsiniz. Bunun için aplikler ya da askılı lambalar işinizi görecektir. Ayrıca duvar saksılarının içinde LED şeritler kullanarak harika bir çözüm bulabilirsiniz. Bahçenizdeki ağaç, çiçek ve tüm bitkileri aydınlatma fikirlerini uygulamak için değerlendirebilirsiniz. Ağacın üzerinde sarkıt lambalar, fenerlerle romantik bir bahçe yaratabilirsiniz.