IOS 11 sürümüyle beraber App Store logosunu değiştiren Apple’ın, yeni logoyu Çinli giyim firmasının logosunu taklit ettiği ortaya çıktı.
 
App Store’un eski logosundaki bir fırça, “A” harfi bir kalem ve bir cetvelden oluşuyordu. Apple, yeni App Store’un “A” harfini daha basit bir şekilde oluşturarak bunun için üç adet çubuk kullanmıştı.
Çinli bir giyim firması olan KON tarafından logo için Apple’a bir dava açıldığı ortaya çıktı. KON firması logonun değişmesinden itibaren kendi markalarının olumsuz olarak etkilendiğini belirterek Apple’ın bu sorunu en kısa zamanda çözmesini istedi.
KON, Apple’ın yeni logosunun telif haklarını ihlal ettiğine inanıyor. KON, Apple’ın App Store’un logosunun kendi şirketlerinin logosuna birebir benzer olduğunu iddia ediyor ve kendi logolarını 2009 yılından beri kullandıklarını bildirdi. Çinli şirketin logosu, ölüm gücünü simgeleyen üç iskelet kemiğinden oluştuğu belirtiliyor.
Çinli firma, Logoya ait telif haklarını bulunduğunu ve iddialara göre Apple’ın logoyu izinsiz olarak kullandığını iddia ediyor. KON; Apple’ın yaptığının Çin telif hakları yasasına aykırı olduğunu savunarak ve Apple’ın ulusal medya aracılığıyla şirketten özür dilemesini ayrıca ekonomik kayıp için de tazminat ödemesini talep ediyor.
Pekin Halk Mahkemesi, KON’un Apple’a karşı açmış olduğu davayı kabul etti ve önümüzdeki birkaç hafta içerisinde kararın verilmesi bekleniy