Anne sütü, bebeğin ilk altı ay ihtiyacı olan protein, yağ, demir, vitamin gibi her türlü besin değerine içeren ideal besin kaynağıdır. İçindeki koruyucu maddeler nedeniyle bebeği enfeksiyonlardan korur. Anne sütünün hazmı kolaydır, kaynatmak gerekmez. Daima taze, temiz ve bebeğe vermek üzere hazırdır. Bu yüzden anne sütü bebekler için vazgeçilmemesi gereken en sağlıklı besindir. Ayrıca emzirme, anne ile bebek arasındaki duygusal bağı güçlendirerek sevgi dolu bir ilişkiyi sağlar. Annenin sağlığını korur, göğüs kanseri, yumurtalık kanseri ve osteoporoz riskini azaltır.

Emziren anneler dönem dönem sütlerinin bebeklerine yeterli olmadığı konusunda endişelenirler. Ancak anne sütünün miktarı kadar besleyiciliği de bebeğin ideal gelişimi için önemlidir.

Süt Arttıran Şeyler Nelerdir?

Su: Emziren anneler için su çok önemlidir. Anne sütünün yüzde 80-85’i su olduğundan dolayı emziren anneye günlük en az 2,5-3 litre su içmesi önerilir.

Hurma: Hurmanın doğumu kolaylaştırıcı etkisi yanında anne sütünü arttıran özelliği ile de bulunmaktadır.

Dere otu: Emziren annelerin süt arttırmak için yediği en temek yeşilliktir.

Milkway MilkPlus: Özellikle doğumun ardından gelen günlerde annenin sütü çok fazla gelmeyebilir. Bu dönemde anneler sütünü arttırmak için takviye olarak MilkPlus kullanmaktadır.

Humana Still Tee: Humana Still Tee anne sütünü arttırmak için etkili bir bitki çayıdır. Human Still Tee’nin içeriği çemen otu, rezene, keçi sedefi otu, mine çiçeği, amber çiçeği, rooibos, ağaç çileği, vitamin c, sukroz ve maltodekstrinden oluşur.