General Mobile, Android One ailesinin yeni üyesi olan GM 8 Android One modelini duyurdu. General Mobile’ın Android One programı kapsamında geliştirilen birçok özelliği dahili olarak sunuyor. Bu özelliklerin başında ise, telefonda dahili olarak sunulan Google Fotoğraflar uygulamasının hafıza sorununu ortadan kaldırarak kullanıcıların telefonla çektiği tüm fotoğrafları yüksek kalitede, ücretsiz ve sınırsız olarak güvenli bir şekilde bulutta depolayabilmesi geliyor.
18:9 ekrana sahip olan model, 5,7 inç büyüklüğünde ve 1440x720p çözünürlüğünde bir ekrana sahip.
154.2 x 72.7 x 7.96 mm boyutundaki cihaz 152 gr ağırlığında. 18:9’a ekran gövde oranı ve 720×1440 piksel çözünürlük ve 5.7 inç HD+ IPS Inscell LCD ekrana sahip GM 8’in ön paneli Corning Gorilla Glass ile korunuyor ama kaçıncı nesil camın kullanıldığı firma tarafından belirtilmedi.

Çekebildiğin Kadar Fotoğraf Çek!

13 MP çözünürlüğünde f/2.0 diyafram açıklığına sahip arka kameranın bulunduğu GM 8, sahip olduğu tek arka kameraya rağmen Bokeh efektli resimler çekebiliyor. General Mobile, tıpkı Google Pixel 2’de olduğu gibi yazılım yardımıyla Bokeh efektinin verilmesine olanak tanıyor.
13 MP çözünürlüklü selfie kamerası ise f/2.2 diyafram açıklığına sahip. Cihazın arka kamerasında olduğu gibi Porte moduna sahip selfie kamerası, yazılım yardımıyla Bokeh efekti uygulanabiliyor. Hem ön hem de arka kamera HDR desteği ve yavaş çekim özelliğini barındırıyor. GM 8’in her iki kamerası da FullHD çözünürlüğe kadar video kaydı gerçekleştirebiliyor.
“Çekebildiğin kadar” sloganıyla öne çıkan GM 8, Google Fotoğraflar uygulaması sayesinde sınırsız olarak bulutta depolama imkanı sunuyor.
Android 8.0 Oreo sürümüyle gelen cihaz, Bluetooth 4.2, VoLTE, ViLTE, VoWifi, Cat7 LTE ağ seçeneklerine, Wi-Fi 802.11 b/g/n ve dahili FM radyo alıcısına sahip. Dolby Audio imzalı mono hoparlörün yer aldığı cihazda 3.5 mm kulaklık girişine yer verilmiş.
General Mobile, Google ile yapmış olduğu işbirliğini devam ettirerek GM 8’de de Android One uygulamasını kullanmaya devam ediyor. GM 8 bu sayede diğer General Mobile modellerinde olduğu gibi güncellemeleri en hızlı şekilde alacak.
Parmak izi tarayıcısını cihazın arkada panelinde bulunan kameranın altına yerleştirilmiş. GM 8’in 32 GB depolama kapasiteli ve 3 GB sistem belleğine sahip modeli herkesten önce  fırsatıyla satın almak için burayı tıklayabilirsiniz.