Ev dekorasyonunuzda bu sene eskiyi tekrar canlandırmaya ve sıcak renklerle evinizde yaz havası estirmeye hazır olun. Çünkü bu sene ev dekorasyonunda retro tarz ve sıcak renkler oldukça moda. Yapacağınız ufak dokunuşlarla sezonun dekorasyon trendlerini yakalayabilir, yazın sıcak etkisini evinizde de hissedebilirsiniz. Ev dekorasyonuyla ilgili ipuçlarını ve sezonun trendlerini merak ediyorsanız derlediğimiz yazımız size ilham verebilir.

Mermer

Hiç geçmeyen modası ile mermer; özellikle banyo, mutfak ve mobilya ayrıntılarında evinize dingin bir hava katacaktır.

 

Siyah Duvar

Klasik beyaz konseptinden sıkılanlar; banyonuzun duvarlarında siyah rengi kullanarak hem banyonuzu renklendirebilir hem de modayı yakalayabilirsiniz. Ancak sadece siyahın hakim olduğu, karanlık bir banyo ortamı yaratmamak için dekorunuzda beyaz ayrıntılar da kullanarak banyonuza yeni bir hava katabilirsiniz.

 

Tamamlayıcı Süs: Bitkiler

Ev dekorasyonunuzda yeşil bitkiler kullanarak sıcak ve samimi bir ortam yaratabilirsiniz. Bitkiler evinizin en güzel tamamlayıcı aksesuarı olup, rahatlatıcı bir atmosfer sağlayabilirler. Salon ve oturma odalarınızı barış çiçeği veya çalışma odalarınızı kaktüsle süsleyebilirsiniz.

 

Bitmeyen Klasik: Retro

Her dönem karşımıza çıkan retro tarz 2019’da da popülerliğini korumaya devam ediyor. Tüm dekorasyon stillerine uyum sağlayan retro ürünleri modern döşenmiş evlerinizde kullanarak; evinize nostaljik bir hava katabilirsiniz. Vintage masalarla ya da aksesuarlarla retro tarzı yakalayabilirsiniz.

 

2019 Mobilya Renkleri: Mint Yeşili ve Gri

Pantone, 2019’un moda rengini mint yeşili olarak belirlemişti. Mint yeşilini uzun bir süre ev dekorasyonlarında görmeye hazır olun. Eğer bu renk tonlarında dekorasyon yapmak istiyorsanız işe koltuk ya da duvar renklerini değiştirerek başlayabilirsiniz. Senenin öne çıkan diğer rengi gri ile de oturma odanızı dizayn edebilirsiniz.