Bu sezon kış aylarında hem sıcak tutan hem de modaya uygun giyim stillerinden en çok ilgi çekeni kat kat kıyafetler olarak göze çarpıyor. Üst üste giyinmek artık kaba bir görüntü olarak değil aksine modern bir görünüm olarak kabul ediliyor.

Kalın Atkılar ve Şallar Yeniden Moda

90’lı yıllarda çok sık kullanılan ve kalın iplerden örülen atkı modelleri yeniden moda olmaya başladı. 2019 kış sezonunda kalın kazaklar ve kabarık oversize montlar giyebilir; bunları dilediğiniz atkı ya da şalla kombinleyebilirsiniz. Anne örgüsü kalın atkıları sandıklardan çıkarmak için acele etmeniz gerekiyor.

Oversize Kazak Modelleri ile Stil Yaratın

Bu kış vitrinlerde oversize kazak ve sweatshirt modelleri dikkat çekiyor. Birkaç beden daha büyük izlenimi veren bu kazaklarla son derece cool ve salaş bir görünüm elde etmeniz mümkün. Bu salaş modelli kazakları mini etek üzerine giyebilir ya da dar kesim pantolon ve taytlarla da kombinleyebilirsiniz. Ayakkabı olarak ise kış sezonunun bir diğer trendi olan uzun çorap çizme ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

Salaş ve Kalın Hırka Modelleri

Mont giymeye biraz ara vermek isteyen kadınlar kalın şişlerle örülmüş ve kış renklerini taşıyan hırka modellerini değerlendirebilirler. Oldukça tarz görünen bu hırkalar gömlek ya da badi üzerine tercih edilebilir. Sezonun ön plana çıkan parçaları arasında bulunan hırkaların vücudunuza göre olanını bulmanız da çok önemlidir. Uzun boylu ve ince yapılı kadınlar için ayak bileğine kadar inen hırkalar oldukça tarz bir görünüm ortaya çıkaracaktır. Boyunuz kısa ise kalça hizasındaki hırkaları tercih edebilirsiniz.

Kalın ve Sıcak Tutan Kıyafetlerin Keyfini Sürün

Bu kış sokaklarda bileğe kadar uzanan kabarık montları ve kat kat giyilmiş hırkaları sıkça göreceğiz. Ünlülerin şimdiden üstünden eksik etmediği bu kaban modelleri her markanın kış koleksiyonundaki yerini çoktan aldı. Rihanna’nın da sıkça kombinelerinde kullandığı bu kabarık ve uzun kabanlar sayesinde bu kış oldukça sıcak geçecek gibi duruyor. Bu kabanlardan hoşlanmayanlar ise sezonun diğer trendi olan, Gigi kardeşlerin tercih ettiği uzun kaşe kabanları tercih edebilirler. Sokaklarda bolca görmeye başladığımız bu kabanları, kalın atkılar ve güçlü aksesuarlarla kombinleyerek sokak şıklığınızı taçlandırabilirsiniz.