2019 ilkbahar/yaz modasına damga vuracak renk trendlerini dünya renk otoritesi Pantone açıkladı. Canlı renklerden yana zengin olan palet, yaza enerji dolu bir giriş yapmanızı sağlayacak. Peki gardırobunuzu yenilemeden önce 2019 yılının bahar ve yaz aylarında hangi renkleri daha fazla göreceğiz? Sizler de enerji dolu bir yaz geçirmek istiyorsanız şimdiden hazırlıklı olun!

Canlı Mercan

Pantone 2019’un moda rengini living coral(canlı mercan) olarak belirledi. Altın alt tonuyla dikkat çeken mercan rengi, doğanın yüksek enerjisini kıyafetlerimize de yansıtıyor. Mağaza vitrinlerinde bol bol göreceğimiz canlı mercan rengini kombinlerken alt ve üst tonlarıyla uygulayıp ton sür ton yapabilirsiniz.

 

Mint Yeşili

90’lı yılların en trend renklerinden biri olan su yeşili (mint yeşili) tekrardan vitrinlerde boy gösteriyor. Canlılık ve tazeliği simgeleyen mint yeşili rengini monokrom stilde giyebilir ya da pembe veya lila tonlarındaki parçalarınızla kombinler yapabilirsiniz.

 

Lila

Pantone renk kitapçığına göre, yaz aylarının vazgeçilmez renklerinden olan ve masumiyeti simgeleyen lila rengi tekrardan karşımıza çıkıyor. Bu sevimli ve cool görünen rengi özel davetlerinizde veya sokak stilinizde kullanarak trendleri yakalayabilirsiniz.

 

Altın Sarısı

Gardıroplarınızı, sarının turuncuyla birleşerek oluşturduğu altın sarısı tonlarla doldurmaya hazır olun. İlkbahar/yaz sezonuna en çok yakışan bu rengi hem gece hem de gündüz kombinlerinizde kullanıp şık bir görünüm elde edebilirsiniz.