Huawei, Paris’te gerçekleşen etkinlikte yeni modelleri Huawei P20, Huawei P20 Lite ve Huawei P20 Pro’yu tanıttı. Fakat bu modellerle yetinmeyen Huawei, en pahalı telefonlarından birini gün yüzüne çıkardı.
İşte karşınızda 10 bin TL’lik fiyatıyla dudakları uçuklatan Huawei Mate RS!

Peki Huawei Mate RS neden bu kadar pahalı, hangi özelliklerle geliyor?
P20 modellerinin aksine Huawei Mate RS çentiksiz 6 inç OLED ekran ile geliyor. Cihazın en büyük sürprizi, ekran üzerinden parmak izi okunabiliyor olması. Cihazı hem ekran hem de arka kısımda bulunan okuyucudan açabiliyorsunuz. Cihazın bir diğer müthiş özelliği ise 8 pürüzsüz açıdan oluşması. Kasa tamamen cam ve metalden oluşurken, eğimli bir OLED ekran kullanılıyor.

Huawei Mate RS kamera özellikleri açısından oldukça dikkat çekici bir telefon. Ana kamera noktasında Leica işbirliği ile 40MP + 8MP + 20MP olmak üzere 3 farklı sensör bulunuyor. P20 Pro’da bulunan 5x hibrit yakınlaştırma, 960fps video kaydı ve yapay zeka bu telefonda da var. Tek fark Porsche Design’da kameralar ortada bulunuyor.

Telefona ayrı bir hava katan yapay zeka Kirin 970 işlemcisinden güç alıyor. Bu işlemciye 6 GB RAM eşlik ediyor.
Mate RS 4000 mAh bataryadan güç alıyor. Bunun dışında Süper hızlı şarj, kablosuz şarj ve stero hoparlör gibi özellikler de telefonda bulunuyor.
Huawei Mate RS fiyatı ise depolama seçeneklerinin üzerinde şekilleniyor. 256 GB’lık versiyon 1,695 Euro‘ya satılacakken, 512 GB‘lık versiyon 2,095 Euro‘ya satılacak.